росіяни допомагають Північній Кореї запускати розвідувальні супутники – Yonhap
КНДР готує новий запуск супутника, однак і ракета-носій, і супутник мають проблеми

Північна Корея залучила велику кількість російських експертів для запуску своїх розвідувальних супутників. Через це Пхеньяну доводиться проводити більше випробувань двигунів ракет, ніж передбачалося раніше.
Джерело. Про це повідомляє південнокорейське агентство новин Yonhap із посиланням на обізнане джерело у військових колах.
Співрозмовник агентства зазначив, що російські інженери прибули до Північної Кореї після того, як російський диктатор владімір путін пообіцяв підтримати супутникову програму Північної Кореї минулого року.
Північнокорейський лідер Кім Чен Ин у вересні минулого року зустрівся з путіним на космодромі на Далекому Сході росії, де російський лідер пообіцяв допомогти КНДР у космічній сфері.
Як повідомляється, Північна Корея готує новий запуск супутника, однак і ракета-носій, і супутник мають проблеми. Наразі проходять випробування, під час яких фахівці намагаються усунути неполадки, що виникають з другим та третім ступенями.
У листопаді минулого року Північна Корея запустила супутник «Манріген-1» після двох невдалих спроб у травні та серпні. Міністр оборони Південної Кореї Шин Вонсік повідомив у лютому, що супутник, ймовірно, не функціонує нормально, незважаючи на те, що він знаходиться на орбіті.
Південна Корея, США та інші країни засуджують запуск космічних ракет Північної Кореї, називаючи їх порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН, які забороняють Пхеньяну проводити будь-які запуски з використанням балістичних технологій.
Як зазначають експерти, у пріоритеті влади КНДР знаходиться програма балістичних ракет, тобто доставки ядерної зброї. Запуски супутників потрібні для демонстрації можливостей ракет-носіїв та внутрішньої пропаганди.
Нагадаємо, Північна Корея повідомила Японії, що планує запустити другий супутник-шпигун до 4 червня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].