OTP Group намагається піти з росії, але не може знайти покупця – топменеджмент
У банку кажуть, що знайти покупця складно, бо більшість інвесторів у рф – підсанкційні, а нові іноземні туди не заходять

Угорська OTP Group, яка володіє одним із найбільших банків в Україні (OTP Bank), прагне повністю вийти з російського ринку, продавши свій тамтешній підрозділ. Проте банк не може знайти потенційних покупців.
Про це в інтерв'ю Forbes розповів голова правління українського OTP Bank Володимир Мудрий.
За його словами, президент OTP Group Шандор Чані готовий продати російський банк принаймні за 50% його ринкової вартості.
«Основне, як на мене, те, що немає заяв на кшталт «розглядаємо стратегічно, плануємо» тощо. Є чітка заява – готові продати хоч сьогодні», – наголосив Мудрий.
Однак він зазначає, що виникає питання, кому саме можна продати OTP Bank у росії.
«Більшість інвесторів підсанкційні, а нові іноземні особливо туди не заходять», – пояснив він.
Мудрий також заперечив, що угорська група мала багато пропозицій щодо продажу банку.
З 2022 року OTP скорочує свою присутність у росії, що частково обумовлено вимогами європейських та американських регуляторів. Зокрема, корпоративний портфель банку в рф зменшився на 85%, нові кредити юрособам не видаються, а кількість відділень скоротилася на 39%.
Бекграунд. Окрім OTP Bank, на російському ринку продовжують працювати ще два дочірні банки європейських груп: Райффайзенбанк та ЮніКредит Банк. Усі вони ще 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, заявляли про можливий вихід з росії, проте досі цього не зробили.
Згідно зі звітністю OTP Bank, його російський підрозділ у 2023 році одержав 240 млн євро чистого прибутку, що у 2,2 раза більше, ніж у 2022-му. Проте фінансові показники ОТП Банку все ж таки суттєво поступаються результатам «дочок» RBI та UniCredit. Так, чистий прибуток Райффайзенбанку в 2023 році становив 1,34 млрд євро, це 56% у загальному прибутку групи. Російський ЮніКредит Банк заробив 665 млн євро чистого прибутку, а загальний прибуток групи сягнув 9,5 млрд євро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].