Україна отримала останню версію комплексів NASAMS 3 на озброєння
Комплекси можуть застосовувати нові зенітні ракети

Українські військові отримали на озброєння останню версію комплексів NASAMS 3, які можуть застосовувати нові зенітні ракети.
Про це повідомив «Мілітарний» із посиланням на фонд United24, який оприлюднив відео застосування комплексу.
Зазначається, що на відео було показано перехоплення повітряних об’єктів українським зенітним комплексом NASAMS, який випустив ракету ближнього радіуса AIM-9X. Їх використання реалізоване на системах третього покоління.
Уточнюється, що AIM-9X можна легко відрізнити за відсутніми закрилками в середній частині фюзеляжу, які є на базових для комплексу ракетах AIM-120 AMRAAM.
У виданні додають, що, ймовірно, в об’єктив камери потрапив один із комплексів NASAMS 3, який уряд США замовив для України у 2022 році. Іншим джерелом постачання могли стати Норвегія та Литва, які мали такі системи у своєму розпорядженні.
«На нашому рахунку 252 підтверджені цілі – це 114 дронів і 137 крилатих ракет, які перехопив наш підрозділ», – сказав командир батареї з позивним Барон.
За його словами, робота в складних умовах та постійне перебування комплексу на чергуванні в Україні виявило низку вразливостей, які опрацювали та виправили з урахуванням побажань українських військових інженери Kongsberg.
Офіцер повідомив, що його підрозділ комунікує з розробниками та передає свої поради щодо поліпшення системи. Він додав, що вони навіть розробили новий підхід до процесів перезаряджання ЗРК.
«Я не розкриватиму жодних таємниць. Це інновація нашого підрозділу. Були випадки, коли ми перезаряджали наші пускові установки двічі просто посеред ворожого обстрілу», – зауважив військовий.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що промисловість росіян приблизно втричі швидше виробляє артилерійські снаряди у порівнянні з Європою та США, а також приблизно на чверть дешевше.
Нещодавно Міноборони допустило до експлуатації у війську ще 18 зразків озброєння та військової техніки. Пройшли кодифікацію, тобто введені у військову експлуатацію, ще 24 зразки ОВТ.
Тим часом Німеччина відмовляється передавати Україні ракети далекого радіусу дії Taurus, зацікавленість у постачанні яких не раз висловлювався Київ. Канцлер ФРН Олаф Шольц побоюється можливого завдання ударів цими ракетами, радіус дії яких досягає 500 км, по об'єктах у глибині території росії, що могло б, на думку канцлера, призвести до подальшої ескалації конфлікту, зокрема до прямої конфронтації рф і НАТО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].