Україна пройде аудит щодо гарантій походження «зеленої» електроенергії

Україна пройде аудит щодо гарантій походження «зеленої» електроенергії

Український регулятор у сфері енергетики долучився до профільної асоціації

Україна пройде аудит щодо гарантій походження 	«зеленої» електроенергії
Фото: НКРЕКП

НКРЕКП офіційно стала членом Асоціації органів-емітентів гарантій походження.

Про це повідомляє пресслужба комісії.

30 травня 2024 року за рішенням зальних зборів Асоціації органів-емітентів (Association of Issuing Bodies – AIB) Україна в особі НКРЕКП набула офіційного статусу члена асоціації.

«Це ключовий крок для започаткування роботи української системи гарантій походження «зеленої» електроенергії за принципами та правилами ЄС. Вступ до AIB також є умовою для міжнародної торгівлі гарантіями походження та подальшого визнання українських гарантій у Європейському Союзі та Енергетичному співтоваристві», – наголосили в НКРЕКП.

Зазначається, така Асоціація органів-емітентів є динамічною міжнародною інституцією з довгою історією, що супроводжує реалізацію в Європі механізму гарантій походження від самого його започаткування. Вона, зокрема, об’єднує національні уповноважені органи Європи, що відповідають за обіг гарантій походження «зеленої» електроенергії та відновлюваних газів, у тому числі «зеленого» водню.

Як нагадав регулятор, завдання із набуття членства України в асоціації передбачено законом «Про зелену трансформацію» за НКРЕКП щодо випуску та обігу гарантій походження «зеленої» електроенергії на території України.

«Від сьогодні розпочинається новий етап роботи регулятора над створенням української системи гарантій походження. На цьому етапі наша система пройде через обов’язкові процедурні вимоги АIB, зокрема аудит на відповідність Європейській системі енергетичної сертифікації (European Energy Certificate System, EECS) та стандарту CEN 16325», – йдеться в повідомленні.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НКРЕКП затвердила проєкт порядку розкриття інформації споживачам е/е про джерела енергії у загальній структурі балансу. Зокрема, йдеться про електроенергію, придбану електропостачальником та/або вироблену на його власних електроустановках. Зазначається, що дія цього порядку поширюється на електропостачальників, виробників електричної енергії, оператора ринку, оператора системи передачі/розподілу, споживачів, у тому числі активних споживачів, гарантованого покупця, а також на учасників ринку, які здійснюють продаж електричної енергії на організованих сегментах ринку, за двосторонніми договорами та на роздрібному ринку електричної енергії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло