Politico: ЄС хоче покарати Угорщину за її деструктивну політику щодо України

Politico: ЄС хоче покарати Угорщину за її деструктивну політику щодо України

Зокрема, з Єврокомісії хочуть звільнити угорського єврокомісара, який має значний вплив на переговори щодо членства у блоці

This text is also available in English
Politico: ЄС хоче покарати Угорщину за її деструктивну політику щодо України
фото DR

Країни-члени Євросоюзу, які незадоволені перешкоджанням Угорщини колективній підтримці України, планують у відповідь обмежити роль країни в наступному складі Європейської комісії.

Джерело. Про це пише Politico 30 травня з посиланням на джерела.

Будапешт неодноразово виступав проти вступу України до НАТО та ЄС, санкцій щодо росії, підривав зусилля Заходу щодо допомоги Україні та підтримував тісні стосунки з москвою протягом повномасштабної війни.

Постійний обструкціонізм Угорщини викликав розчарування з боку ЄС, якому потрібна одностайність щодо підтримки України.

Джерела повідомили Politico, що в ЄС «немає бажання» дозволити Оліверу Варгелію, угорському дипломату та нинішньому єврокомісару з питань сусідства та розширення, зберегти свою посаду в майбутньому складі комісії.

Ця роль є впливовою та надзвичайно важливою для України на тлі переговорів щодо її вступу до блоку.

Нещодавно Варгелій опинився в центрі скандалу після того, як прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що йому «погрожував» неназваний комісар ЄС, який згадав про спробу вбивства прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо та сказав йому бути обережним.

Після інциденту Варгелій заявив, що йдеться про нього, і висловив «дуже щирий жаль», що «певна частина моєї телефонної розмови була вирвана з контексту».

«Після катастрофи з Варгелієм і того, як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан протистоїть (президенці Європейської комісії) Урсулі фон дер Ляєн, немає жодного способу, щоб вона більше довірила йому (чи комусь із його оточення) щось важливе», – сказав Politico один з дипломатів.

Бекграунд. Як повідомлялося напередодні, Угорщина знову блокує переговори щодо вступу України до Євросоюзу. Вона тягне час, поки головування в ЄС не перейде до Будапешту, що дасть можливість перенести переговори.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло