Угорщина знову блокує переговори щодо вступу України до Євросоюзу
Вона тягне час, поки головування в ЄС не перейде до Будапешту, що дасть можливість перенести переговори

Влада Угорщини продовжує блокувати початок переговорів про вступ України до Європейського союзу, незважаючи на бажання держав – членів ЄС розпочати переговори наприкінці червня.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Як розповіли агентству джерела, знайомі із ситуацією, ЄС має намір 25 червня розпочати переговори про вступ України до союзу.
Бельгія, яка головуватиме в ЄС до кінця червня, наполягає на початку переговорів упродовж свого терміну повноважень.
А вже 1 липня головування в ЄС перейде Будапешту, і через це переговори можуть бути перенесені на пізніший термін.
Угорщина блокує рішення щодо початку переговорів між Києвом та ЄС, посилаючись на стурбованість у зв'язку зі становищем угорських меншин на заході України.
За словами джерел, знайомих із ситуацією, Київ виконав вимоги Будапешта. У березні Європейська комісія запропонувала переговорну структуру, якщо ЄС схвалить заявку України, подану у грудні.
Як зазначає Bloomberg, якщо Угорщина та інші країни ЄС схвалять переговори, розгляд питання про членство України в союзі може зайняти роки. Так, Хорватія – остання країна, яка приєдналася до ЄС, подала заявку у 2003 році та змогла стати членом Євросоюзу лише у 2013 році.
Наприкінці минулого року прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що виступає проти переговорів щодо вступу України до ЄС. За його словами, Київ не готовий до вступу до союзу, оскільки Україна не відповідає критеріям вступу до ЄС.
Україна подала заявку на вступ до ЄС одразу після повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року. 8 листопада Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори з Україною та Молдовою щодо включення до ЄС.
Однак у Брюсселі підкреслили, що переговори мають офіційно розпочатися після того, як Київ виконає умови, що залишилися, для початку процесу вступу в об'єднання. Зокрема, Київ має посилити боротьбу з корупцією, ухвалити закон про лобіювання відповідно до європейських стандартів та посилити гарантії для національних меншин.
Бекграунд. Нагадаємо, нещодавно міністр МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Угорщина блокує 41% всіх рішень стосовно України. Ряд європейських міністрів закликали протидіяти цьому, інакше «ми просто застрягнемо та будемо неефективними», наголосив Ландсбергіс.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].