США здійснили випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III
Таким чином продемонстрована готовність до безпечного та ефективного стримування ядерних загроз

Сполучені Штати Америки здійснили успішний випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III. Метою пуску називають демонстрацію готовності до безпечного та ефективного стримування ядерних загроз.
Про це йдеться на офіційному сайті бази Космічних сил Ванденберг.
«Об’єднана група льотчиків Глобального ударного командування ВПС за підтримки Вартових космічних сил 4 червня о 12:56 за тихоокеанським часом здійснила запуск із бази Космічних сил Ванденберг у Каліфорнії неозброєної міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, оснащеної спусковим апаратом», – йдеться у повідомленні.
Наголошується, що проводився випробувальний, який є частиною періодичних заходів, спрямованих на демонстрацію того, що «засоби ядерного стримування Сполучених Штатів є безпечними, надійними та ефективними для стримування загроз ХХІ століття, а також заспокоєння наших союзників».
У листопаді 2023 року військові США знищили міжконтинентальну балістичну ракету Minuteman III через аномалію, виявлену під час тестового запуску з бази Ванденберг Космічних сил США у штаті Каліфорнія.
У командуванні не пояснили, яку саме аномалію виявили. Під аномалією розуміється будь-яка несподівана подія під час тесту.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що у квітні 2022 року військові США скасували випробування своєї міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III у спробі знизити ядерну напруженість у відносинах із росією на тлі війни в Україні.
Тоді Пентагон вперше оголосив про перенесення випробувань після того, як росія заявила, що приводить свої ядерні сили у стан підвищеної бойової готовності. Тоді Вашингтон заявив, що важливо, щоб і Сполучені Штати, і росія «пам'ятали про ризик прорахунку і робили кроки для зниження цих ризиків».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].