Російський ВПК випускає в 3-4 рази більше снарядів, ніж весь Захід — Столтенберг
При цьому вартість російських снарядів у чотири рази менша, ніж західних

росія наростила випуск військової продукції швидше, ніж очікували в НАТО, а країни альянсу витратили більше часу для збільшення власного виробництва, ніж повинні були, визнав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбрег у розмові зі Sky News.
Раніше в НАТО вважали, що можливості росії обмежені випуском 1 млн снарядів на рік, але завдяки мобілізації військово-промислового комплексу вона тепер здатна виробляти кілька мільйонів, заявив у січні головнокомандувач Сил оборони Естонії генерал Мартін Херем.
Перевівши економіку на військові рейки та навчившись обходити санкції, росія виробляє достатню кількість боєприпасів та техніки, щоб «підтримати великомасштабні бойові операції», а її армія навчається на помилках і тепер «мало нагадує ті незлагоджені сили, що вторглися в Україну два роки тому», сказав у квітні генерал Крістофер Каволі, верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО у Європі.
Проблеми західного ВПК пояснюються тим, що після холодної війни країни НАТО скорочували оборонну промисловість, але ситуація змінюється, запевнив Столтенберг Sky News.
Члени альянсу нарощують потужності для виробництва боєприпасів, США вже збільшили їх удвічі для 155-міліметрових снарядів «і через не такий вже довгий час випускатимуть близько 100 000 снарядів на місяць». І в останні тижні постачання снарядів в Україну зросло, сказав Столтенберг.
Проте, згідно з оцінкою консалтингової компанії Bain на підставі публічних даних, російські заводи цього року зможуть виробити або відремонтувати близько 4,5 млн артилерійських снарядів – проти 1,3 млн у країнах Європи та США. При цьому вартість російських снарядів у чотири рази менша, ніж західних.
Середня вартість 155-міліметрового снаряда становить близько $4000, а на випуск російського 152-міліметрового снаряда витрачається близько $1000, згідно з даними SkyNews.
Багато російських військових заводів працюють цілодобово, в три зміни. А на заводі оборонної компанії Thales у Белфасті, де випускаються ракети для переносних протитанкових комплексів N-LAW, якими Велика Британія забезпечила Україну, працюють чотири дні на тиждень з 7 до 16 год. І це при тому, що штат цього та ще одного підприємства Thales у Белфасті збільшився за останні кілька років із 500 до 900 осіб. Але процес прискорюється, зокрема завдяки тому, що уряд став швидше розміщувати держзамовлення, каже директор Філіп Макбрайд: з початку 2024 року виробництво на заводі зросло вдвічі і планується збільшити його ще вдвічі.
«Союзники НАТО посилюють підтримку, яка стає більш довгостроковою та передбачуваною», заявив Столтенберг Sky News. Тому, вважає він, «Україна здобуде перемогу у цій війні».
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Столтенберг пропонує країнам НАТО виділяти для України 40 млрд євро щороку – пропозиція генсека про виділення щорічної допомоги Києву обговорюватиметься 31 травня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].