росію відрізали від найбільшої в світі гуманітарної організації
Донори ООН вимагають, щоб їх кошти не використовувалися для придбання товарів у російських компаній

Російським компаніям обмежили доступ до тендерів на постачання продовольства в рамках Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН.
Джерело. Про це пише РБК з посиланням на одного із учасників ринку, який співпрацював з організацією.
За його словами, проблеми почалися у 2024 році. Це підтвердила заступник постійного представника росії при ВПП Діляра Равілова-Боровик. Вона зазначила, що основна частина закупівель продовольства у рамках програми ВПП ООН здійснюється через проведення вільних тендерів, але донори організації вимагають, щоб їх кошти не використовувалися для придбання товарів у російських компаній.
«В останні місяці стало нормою, що товар російського походження – а ми в тендерній заявці зобов'язані це вказувати – в принципі не допускається», – підтвердив представник найбільшого російського постачальника ВПП ООН Abakan Air Дмітрій Сухов.
У рамках продовольчої програми ООН росія відправляла борошно, соняшникову олію та горох до Сирії, Судану, Афганістану, Палестини та країн Центральної Азії. Російське продовольство займало до 20% від усіх зовнішніх постачань ВПП ООН, каже співрозмовник РБК серед партнерів програми.
За його словами, висока частка росії в обсязі поставок була обумовлена тим, що продукція коштувала на 10–15% дешевше, ніж у альтернативних постачальників.
Всесвітня продовольча програма була створена у 1961 році для боротьби з голодом та бідністю у світі. На даний момент це найбільша у світі гуманітарна організація, яка працює більш ніж у 120 країнах. Вона доставляє життєво важливі продукти харчування людям, які опинилися в скрутному становищі. Щороку організація витрачає на це близько $15 млрд. Найбільшими її донорами виступають США ($7,2 млрд 2022 року), Німеччина ($1,7 млрд) та ЄС ($698,2 млн).
Бекграунд. Як повідомлялося, ООН візьме участь в ініційованому Україною Саміті миру в Швейцарії, де однією з обговорюваних тем буде продовольча безпека. За словами представника офісу генсекретаря Стефана Дюжарріка, ООН буде в ролі спостерігача.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].