Рада схвалила закон про дошкільну освіту: що зміниться

Рада схвалила закон про дошкільну освіту: що зміниться

Таке рішення підтримали 299 депутатів

Рада схвалила закон про дошкільну освіту: що зміниться
Фото: ілюстративне

Верховна Рада схвалила в цілому закон про дошкільну освіту. «За» проголосували 299 депутатів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Основна ідея законопроєкту полягає в тому, що кожна дитина в Україні повинна мати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей.

Обов’язковою умовою має стати територіальна доступність дошкільної освіти та справедлива черговість зарахування дітей до дитячого садочка.

Проєктом планується зафіксувати, що при наданні дозволів на будівництво треба враховувати демографічний фактор та передбачати дитячі садки з достатньою кількістю місць.

Водночас законопроєкт вимагає, щоб освітній простір для дітей та освітян був безпечним, здоровим, інклюзивним, розвивальним та цифровим.

Йдеться, зокрема, про наявність укриття в кожному садочку, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування, медичного обслуговування, цифровізацію управлінських процесів та підтримку роботи вихователів.

Крім того, передбачено різноманіття груп у дитсадках:

  • вікові;
  • різновікові;
  • інклюзивні;
  • спеціальні;
  • з різними освітніми програмами та розпорядками перебування вихованців.

Однією з ключових ідей законопроєкту є запровадження дієвих механізмів для освітнього розвитку дитини від народження. Приміром, буде розвиватися мережа ясельок та ясельних груп, сімейних (родинних) дитячих садків, міні-садків, мережа груп з різним розпорядком перебування, зокрема короткотривалого чи цілодобового.

Крім того, законопроєкт визначає різні форми здобуття дошкільної освіти. Дитячі садки переважно працюють в очній формі, але разом з тим передбачена можливість обирати педагогічний патронаж, дистанційну, сімейну, мережеву форми здобуття дошкільної освіти.

Серед нововведень законопроєкту є різноманіття форм дитячих садочків. Зокрема, передбачено мобільний дитячий садок, який приїздить до дітей у віддалених населених пунктах, де не працює жоден інший надавач освітніх послуг у сфері дошкільної освіти.

Однією з ключових пропозицій законопроєкту є створення Центрів підтримки батьків. Такий центр має бути мінімум один у кожній територіальній громаді.

Вони надаватимуть батькам педагогічну та психологічну допомогу. Там можна буде отримати консультацію, пройти спеціалізовані курси та семінари, обмінятися досвідом з іншими батьками.

Окрім того, законопроєкт впроваджує адекватне педагогічне навантаження вихователя та інших педагогів, визначає можливість доплат та підвищень посадових окладів, визначає різноманіття способів підвищення кваліфікації, а також гарантує академічну свободу.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні запровадять початкову військову підготовку для учнів. Метою прийняття проєкту закону є приведення у відповідність чинних Законів України щодо визначення поняття системи підготовки, що здійснюється шляхом вивчення навчального предмета «Захист України», що сприятиме розвитку початкової загальновійськової підготовки як основи підготовки громадян України до національного спротиву.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло