«Українську біржу» позбавили ліцензії через зв'язок з підсанкційною особою – ЗМІ

«Українську біржу» позбавили ліцензії через зв'язок з підсанкційною особою – ЗМІ

Власником істотного пакета акцій будь-якого ліцензіата НКЦПФР не може бути особа щодо якої, зокрема застосовані санкції. І така особа є серед учасників «Української біржі»

«Українську біржу» позбавили ліцензії через зв'язок з підсанкційною особою – ЗМІ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) анулювала ліцензію у АТ «Українська біржа». Це рішення було прийняте 5 червня.

Про це пише Економічна правда.

Акціонер біржі також підтвердив це, додавши, що рішення вступить в силу через місяць, тобто на початку липня.

Причиною такого рішення стали порушення закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки». Власником значного пакета акцій будь-якого ліцензіата НКЦПФР не може бути особа, щодо якої застосовані санкції. Одна з таких осіб є учасником «Української біржі».

Єдиним власником значної частки акцій біржі є Тимур Турлов, якого вже у жовтні 2022 року введено в дію рішенням РНБО про запровадження проти нього п'ятирічних санкцій. Серед обмежень щодо нього – блокування активів.

Турлов через компанію Freedom Holding Corp. володіє 24,26% акцій «Української біржі». Також міноритарним акціонером (2,49%), через «Сбербанк росії» та ланцюжок офшорних компаній, є Міністерство фінансів російської федерації. До березня 2024 року НКЦПФР не звертала увагу на участь Турлова та Мінфін рф в капіталі ліцензіата.

Через місяць в НКЦПФР попередили, що біржі ПФТС та «Українська біржа» можуть втратити ліцензії. 8 травня група інвестиційних компаній, КУА та банк звернулися до голови комісії Руслана Магомедова з листом, в якому інформували про намір створити нову біржу. Також вони просили підтримати цю ініціативу.

Згодом Магомедов направив листа прем'єр-міністру Денису Шмигалю, в якому підтримав ініціативу і просив те саме зробити уряд. Державі він запропонував взяти участь в капіталі нової біржі на рівні 25-30%.

В результаті це питання винесли на засідання Ради фінансової стабільності. 6 червня її члени прийняли рішення, що держава не має брати участі в створенні нової біржі.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що НКЦПФР погодила намір збільшення істотної участі Олексієм Дубовським у розмірі 30% статутного капіталу ТОВ «Українська енергетична біржа», яка в сукупності становитиме 100% статутного капіталу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло