Міндовкілля має попередні напрацювання для відновлення екосистем після підриву Каховської ГЕС

Міндовкілля має попередні напрацювання для відновлення екосистем після підриву Каховської ГЕС

Стратегічні рішення планується обговорити з громадськістю

Міндовкілля має попередні напрацювання для відновлення екосистем після підриву Каховської ГЕС
Фото: Zelenskiy / Official

Провідні науковці та міжнародні експерти розробляють план відновлення екосистем після підриву греблі Каховської ГЕС. Уже є попередні напрацювання, які планується обговорити з громадськістю.

Про це повідомив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

«Маємо попередні напрацювання, які обов’язково будуть обговорені з громадськістю. Ці стратегічні рішення будуть слугувати забезпеченню водної, продовольчої та енергетичної безпеки України в умовах її повоєнного відновлення та зміни клімату», – сказав він.

За його словами, до роботи в рамках спеціальної міжнародної місії залучили експертів із США, Нідерландів, Швейцарії, Швеції, ЮНЕП/ГРІД-Женева, ФАО, Бернської конвенції, Конвенції з біологічного різноманіття, Угоди зі збереження афро-євразійських видів мігруючих тварин, Водної та Рамсарської конвенцій.

«При Міністерстві створено робочу групу, яка напрацьовує план заходів з відновлення довкілля. До її складу увійшли провідні українські фахівці та науковці в галузях лісорозведення, збереження біорізноманіття, водного господарства, ґрунтознавства, хімічної безпеки», – додав Краснолуцький.

Заступник зауважив, що відомство опрацювало низку пропозицій від Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук України, Інституту економіки природокористування та сталого розвитку НАН України, Інституту кліматично-орієнтованого сільського господарства НААН України, Українського гідрометеорологічного інституту НАН України, Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Як нагадали у Міндовкілля, збитки довкіллю внаслідок підриву росією греблі Каховської ГЕС склали понад 146 млрд гривень. Окрім цього, втрачено понад 14 куб. км води або 72,5% загального об’єму водосховища.

Також затоплено 600 кв. км територій, підтоплено 64 000 га лісів, знищено унікальні види біорізноманіття. Разом з тим, значного забруднення зазнало Чорне море. У перші дні після катастрофи у морських водах фіксувалися перевищення концентрації нафтопродуктів, міді, цинку, миш’яку та кобальту. У Дніпровсько-Бузькому лимані знизилась солоність до рівня 0,2‰.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Каховське водосховище навіть після підриву росіянами ГЕС залишається дуже важкопрохідною місцевістю з військового погляду. Як це вплине на бойові дії, розповідаємо у новині.

Окрім цього, за даними розслідування Associated Press, підконтрольна росії окупаційна влада заявила про набагато зменшену кількість загиблих унаслідок руйнації Каховської ГЕС.

Журналісти встановили, що окупаційна влада приховала справжню кількість втрат, взявши під контроль видачу свідоцтва про смерть, вивозячи тіла, за якими не звернулися родичі, а також не дозволяючи медичним працівникам та волонтерам займатися тілами загиблих.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло