Ключову роль у відновленні України відіграють громади – міністерка регіонального розвитку Німеччини
Міністерство економічного співробітництва та регіонального розвитку Німеччини пропонує зосередитися на трьох напрямках відновлення України

«Ключову роль у всіх процесах, що пов’язані з відновленням, відіграють громади. Вони координують відбудову доріг, шкіл, лікарень і житлових будинків. Саме тому ми зосереджені на розвитку сталих громад – щоб забезпечити доступ громад до всіх необхідних ресурсів», – заявила Свенья Шульце, очільниця Міністерства економічного співробітництва та регіонального розвитку Німеччини, у своєму виступі на Ukraine Recovery Conference.
Виступаючи під час пленарної сесії «Об’єднані у відновленні – Назустріч вільній та процвітаючій Україні», вона описала план, розроблений для підтримки українців. Він складається з трьох напрямків:
- Підтримка людей та надання їм доступ до найважливішого під час війни.
- Медичне забезпечення, екосистема якого потребує відбудови.
- Енергетична безпека, в рамках якої Німеччина допомагає відбудувати мережі та нововведення, щоб українська енергосистема стала частиною європейською.
«837 днів Україна захищає свою свободу. Люди України показали непохитність і незламність, за які я хочу подякувати кожному й кожній. Ви захищаєте нашу свободу в Європі. Під час подорожі до України я змогла зустрітися з багатьма людьми – і майже всі вони є оптимістами, які мають різні надії та сподівання від відбудови своєї країни.
Як, наприклад, Яна, яка втратила обидві ноги через бомбардування Краматорська – і через два роки пробігла марафон у Бостоні. Чи Тетяна, яка з трьома своїми дітьми була змушена переселитися зі східної частини України до західної, отримала нові навички та знайшла нову роботу, щоб годувати свою родину.
Цим українкам і всім іншим я хочу сказати, що Німеччина буде з Україною! З країною витривалих людей, які прагнуть вільного життя», – сказала пані міністерка.
Завдяки міжнародним партнерам за останні два роки було реалізовано понад 200 проєктів в одному лише місті Ірпінь, розповів його міський голова Олександр Маркушин.
«Наша громада дуже сильно відчула підтримку GIZ і програми U-LEAD з Європою, які одними з перших надали нам дизель-генератори, надали комунальну техніку замість тієї, що була знищена обстрілами, надали матеріали та інструменти. Все це дало змогу нашим комунальним підприємствам дуже швидко розпочати відновлення», – зазначив мер Ірпеня.
Він додав, що одним із перших на допомогу прийшов Міжнародний комітет Червоного Хреста, за допомоги якого за 19 днів повернули питну воду в місто. «Завдяки UNICEF, Caritas та Water for Ukraine за півтора місяця були відновлені водопостачання та водовідведення, газифікація та електрика – все, що дозволило повернути місто до життя», – додав він.
Проте найголовніше, за словами міського голови, – принципи, якими послуговується громада у справі відновлення.
«Першим принципом є відбудова швидко, другим – відбудова якісно. Третій – найважливіший: відбудувати прозоро, щоб вшанувати наших європейських партнерів», – каже Олександр Маркушин.
Про URC2024: Міжнародна конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference) – другий захід з циклу щорічних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій відбудові України, що проводяться від початку повномасштабної війни росії проти України. Цьогорічну Конференцію відновлення вперше прийматиме держава – член ЄС – Німеччина. Захід у Берліні об’єднав лідерів урядів низки країн, міжнародних організацій, бізнесу та громадянського суспільства.
URC2024 продовжить втілення принципів, визначених на першій Конференції відновлення в Лугано, та об'єднає зацікавлені сторони. Дотримуючись принципів конференцій із питань реформ, що проводилися до 2022 року, URC2024 також продемонструє прогрес України у здійсненні внутрішніх трансформацій, зокрема в контексті економічної стійкості та майбутнього вступу України до ЄС.
Ключова мета URC2024 – консолідувати сталу міжнародну підтримку для відновлення, відбудови, реформування та модернізації України. Йдеться про екстрену допомогу в задоволенні невідкладних потреб, реалізацію проєктів швидкого відновлення, створення привабливих умов для бізнесу та приватних інвестицій, активне залучення громадянського суспільства у процеси відбудови.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].