США використають досвід застосування українських БпЛА-технологій для розробки захисту Тайваню від китайського нападу
Зокрема, за програмою «Реплікатор» виготовляють тисячі дронів різних типів для масованої контратаки

США розробили стратегію Hellscape («пекельний пейзаж, пекло») для стримування Китаю, який, згідно з вказівкою голови КНР Сі Цзіньпіна, до 2027 року має бути готовим захопити Тайвань.
Джерело. Про це пише Washington Post.
Якщо китайські кораблі рушать у бік Тайваню, США випустять по них тисячі повітряних і морських (як підводних, так і надводних) безпілотників, щоб стримати китайську армаду й дати Тайваню, США та союзним силам підготувати адекватну відповідь, розповів адмірал Семюел Папаро, який нещодавно очолив Індо-Тихоокеанське командування США.
Якщо Сі зважиться на вторгнення, він не захоче повторити помилку владіміра путіна, який мав намір взяти Київ за три дні, а в результаті загруз у війні, яка триває вже третій рік.
На думку адмірала, Китай має намір розтрощити Тайвань унаслідок несподіваної та масованої атаки.
«Вони хочуть продемонструвати світові коротку, стрімку війну, щоб поставити його перед фактом, перш ніж хтось прийде до тями», – сказав він. Тому США та їхні союзники мають зробити так, щоб Сі розумів: легка перемога йому не світить і навіть не намагався організувати напад, пояснив адмірал.
За словами Папаро, США вивчають уроки війни в Україні, де українські інновації у сфері дронів вивели конфлікт на новий технологічний рівень.
«Я хочу перетворити Тайванську протоку в безпілотне пекло, використовуючи певні секретні можливості. Так щоб вони [китайці] на місяць опинилися у виключно важкому становищі, і це дасть мені час на все інше», – прокоментував він виданню.
У березні Пентагон повідомив, що витратить $1 млрд на програму «Реплікатор» з виробництва великої кількості морських і повітряних безпілотників саме для стратегії Hellscape.
Україна за допомогою БПЛА веде ефективну кампанію проти Чорноморського флоту рф, використовуючи як ракети, так і розроблені нею морські безпілотники. Дрони вже не раз групами нападали на російські військові кораблі, завдаючи їм істотних пошкоджень і топлячи їх. Внаслідок цього рф втратила близько третини кораблів Чорноморського флоту, а Україна з минулої осені відновила безперешкодний морський експорт сільськогосподарської продукції.
За даними сайту Oryx, який фіксує документально підтверджені втрати, росія втратила 26 кораблів і підводних човнів, з яких 19 було знищено, а сім – пошкоджено.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].