Держава обмежить ухилянтам доступ до деяких держпослуг – Малюська
Зокрема, при перетині кордону

Держава все частіше вимагатиме військово-обліковий документ для надання адміністративних послуг військовозобов’язаним.
Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю Еммі Антонюк.
За його словами, закон про адміністративні послуги, прийнятий ще до війни, передбачає можливість вимагати військово-обліковий документ від громадянина як умову для надання послуги. Відповідне положення було й залишається в законі, й уряд своїми рішеннями врегулює, при наданні яких саме послуг обов’язково потрібен військово-обліковий документ.
«Тобто треба, щоб людина з’явилася на радарах держави, щоб було зрозуміло, де така людина знаходиться, хто вона, і які засоби зв’язку. Це нормальний правильний природний процес. Процес цей триває, я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такий механізм. Усе частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати такий документ, зокрема, при перетині кордону», – наголосив міністр.
Він також уточнив, що закон такий на сьогодні діє, і очікувати якоїсь широкомасштабної реформи, масового внесення змін до законодавства, не потрібно.
«У нас чимало послуг надаються і регулюються на підзаконному рівні, і є закон, який надає таку можливість. Кількість таких послуг збільшуватиметься», – наголосив Малюська.
Він нагадав, що в Україні існують сотні, якщо не тисячі адмінпослуг, де держава комунікує з громадянином, якому треба документ чи його дублікат. Через це всюди з’являється можливість попросити військово-обліковий документ. При цьому, за його словами, на певних послугах, які стосуються членів сім’ї військовозобов’язаного, його дітей, держава «жодних блоків» не ставитиме.
«Тобто якщо йтиметься про щось, що є задля гарного способу життя, для комфорту більшого і тільки стосується особисто військовозобов’язаного, то рано чи пізно держава почне вимагати військово-обліковий документ», – додав Малюська.
Він також уточнив, що у випадку критично важливих послуг, таких, як нормальне життя сім’ї та дітей, держава обмежень не застосовуватиме.
Довідково.
В Україні існують 3 види військово-облікових документів, зокрема:
- Посвідчення про приписку до призовної дільниці – документ, що видається призовникам, які приписані до призовної дільниці після проходження відповідної процедури. Він містить дані про призовника та підтверджує його приписку до конкретної призовної дільниці.
- Військовий квиток – основний документ військовозобов'язаного або резервіста, який містить інформацію про його військову службу, спеціальність, військові звання та інші важливі дані. Військовий квиток видається після проходження військової служби або при зарахуванні до резерву.
- Тимчасове посвідчення військовозобов'язаного – документ, що видається військовозобов'язаним на період до отримання військового квитка. Він підтверджує статус військовозобов'язаного та містить основну інформацію про особу.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна не планує впроваджувати електронні повістки для військовозобов'язаних. Про це повідомив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю «РБК-Україна». Він зауважив, що відповідне питання було дуже дискусійним під час роботи над законопроєктом про мобілізацію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].