Норвегія передасть Україні боєприпаси для 81-мм мінометів майже на 42 млн євро

Норвегія передасть Україні боєприпаси для 81-мм мінометів майже на 42 млн євро

Міністр оборони країни заявив, що їх можна швидко перекинути в Україну

Норвегія передасть Україні боєприпаси для 81-мм мінометів майже на 42 млн євро
Фото: Forces.net

Норвегія передасть Україні новий пакет військової допомоги. Зокрема, він містить боєприпаси для 81-мм мінометів на суму приблизно 480 млн норвезьких крон (42 млн євро).

Про це йдеться на сайті норвезького уряду.

«Потреба України у вогневій потужності велика й термінова. Після діалогу з Норвезькими збройними силами ми оцінили, що можемо зробити для подальших пожертв із запасів норвезьких Збройних сил, які можна швидко перекинути в Україну, щоб допомогти запобігти більш масштабному наступу росії», – сказав міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

Наголошується, що 81-мм міномети зазвичай мають дальність дії 5-6 кілометрів і доповнюють важку артилерію на коротших дистанціях.

«Міномети є найлегшою та найрухливішою зброєю артилерії і можуть бути як автомобільними, так і портативними. 81-мм міномети зазвичай мають дальність 5–6 км і доповнюють важчу артилерію на коротших відстанях. Потреби України в боєприпасах є значними, і боєприпаси для бомбометів, які були надані Норвегією, можуть бути використані Україною в наявній зброї», – йдеться у повідомленні.

У норвезькому уряді зазначили, що країна нещодавно також направила ручні гранати на суму 50 млн норвезьких крон (4,7 млн євро) і снайперські боєприпаси на суму 3 млн норвезьких крон (260 000 євро).

Як нагадали в уряді, прем'єр-міністр країни Йонас Гар Стере 31 травня у Стокгольмі оголосив, що Норвегія виділить 2,7 млрд норвезьких крон (236 млн євро) на заходи з протиповітряної оборони України. У вівторок цього тижня міністр оборони Німеччини оголосив, що Німеччина, Норвегія, Данія і Нідерланди беруть участь у спільному підприємстві з відправлення 100 ракет Patriot в Україну. Норвегія вносить у цю співпрацю 125 млн євро.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна підписала угоди про співробітництво у сфері безпеки зі Швецією, Ісландією та Норвегією. Норвезька сторона заявила, що надасть цього року Україні приблизно 1,2 млрд євро військової допомоги. Загалом у довгострокову програму підтримки України країна заклала майже 6,4 млрд євро на 2023–2027 роки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло