Байден про підписання угоди з Україною: «Будь-який мир має бути підкріплений здатністю України захищати себе»
Він повідомив, що США не відправлятимуть війська в Україну, але надаватимуть Києву зброю і фінансову підтримку «до перемоги у війні»

Президенти США та України Джо Байден та Володимир Зеленський на полях саміту країн “Великої сімки” (G7) підписали угоду про забезпечення безпеки України терміном на 10 років.
«Наша мета – зміцнити надійний захист України і її можливості стримувати агресію на довгу перспективу. Будь-який тривалий мир для України має бути підкріплений її здатністю захищати себе зараз і стримувати агресію в майбутньому», – прокоментував Джо Байден під час спільної пресконференції лідерів двох країн.
«США забезпечить і перше, і друге – але не відправляючи американські війська в Україну, а надаючи зброю і боєприпаси, розширюючи надання розвідданих, продовжуючи підготовку хоробрих українських воїнів на базах у США, посилюючи співпрацю між нашими збройними силами відповідно до стандартів НАТО, інвестуючи в (український) ВПК для забезпечення можливостей України власною зброєю і зброєю партнерів, підтримуючи економічне й енергетичне відновлення України після масштабних ударів рф по енергетичній мережі в марних зусиллях росії зламати волю українського народу. Всі ці напрями викладені в цій угоді», – зазначив Байден.
Він зазначив, що підписана угода також сприяє швидшій інтеграції України в європейську та трансатлантичну спільноти: вона передбачає проведення в Україні економічних і безпекових реформ, зазначив Байден.
«Ми зробили три потужні кроки на цьому саміті, які демонструють путіну: нас неможливо перечекати, нас неможливо розділити, і ми лишатимемося з Україною до її перемоги в цій війні. Перше: двостороння безпекова угода, яку ми щойно підписали. Друге: історична угода про надання Україні $50 млрд із заморожених російських активів. Третє: угода про використання санкцій проти третіх країн, які надають допомогу росії у війні. Це збільшує тиск на економіку рф», – сказав американський президент.
Крім того, він прокоментував введення Сполученими Штатами масштабних санкцій проти 300 російський фізичних і юридичних осіб.
«США дали чітко зрозуміти: будь-який банк де-небудь у світі, компанії чи фізособи несуть ризик потрапити під санкції, якщо вони співпрацюють із росією. До переліку входять ключові компанії, які постачають росії критичні для військового виробництва елементи: мікроелектроніку, машинне будівництво, інші матеріали. Ми наклали санкції на енергетичні проєкти рф у галузі нафти й газу, які будуються або ще не введені в експлуатацію. Путін розраховує на доходи від цих проєктів. Наші санкції руйнують його плани», – заявив Байден.
Бекграунд. Нагадаємо: Зеленський повідомив, куди в першу чергу будуть витрачені $50 млрд із заморожених російських активів. За його словами, головне зараз – укомплектувати нові військові підрозділи, які в рамках ротації прийдуть на зміну тим, що нині боронять Україну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].