Суд заборонив 8 проросійських організацій екснардепа Медведчука – СБУ
За даними правоохоронців, вони планували допомогти росії захопити Київ, а згодом і всю Україну

Суд задовольнив позов Мін’юсту та заборонив 8 проросійських організацій, які координував екснардеп Віктор Медведчук.
Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України.
Суд постановив заборонити та примусово розпустити такі організації:
- Міжнародна громадська організація «Ми народ України»;
- Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнське гетьманське козацтво імені Івана Богуна»;
- «Соборне козацтво»;
- «Соборне козацтво» «Харківський округ»;
- «Соборне козацтво» «Баришівська станиця»;
- «Соборне козацтво» «Київський округ»;
- «Соборне козацтво» «Львівський округ»;
- «Соборне козацтво» «Сумський округ».
Зазначається, що представники цих «громадських організацій» планували державний переворот в Україні, який хотіли синхронізувати з початком повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року.
Вони сподівалися допомогти агресору якнайшвидше захопити Київ, а згодом і всю територію України.
«Для цього представники цих організацій мали ініціювати проведення в Києві так званих національних зборів. Під час «з’їзду» планувалося оголосити ультиматум вищому військово-політичному керівництву України щодо «відсторонення від влади».
У разі відмови – зловмисники мали намір захопити ключові держустанови у Києві та інших регіонах держави», – йдеться в повідомленні.
У Служби безпеки додали, що для цього планували сформувати бойові групи, до складу яких мало увійти понад 500 озброєних осіб.
Як нагадали у пресслужбі, у 2022 році СБУ викрила ворожі плани й запобігла їхній реалізації. У результаті спецоперації співробітники Служби безпеки затримали трьох організаторів злочину на початку повномасштабного вторгнення рф.
Згодом, у серпні 2023 року, зловмисники отримали різні строки тюремного ув’язнення. Заочно засудили також громадянина рф, який координував підривну діяльність «громадських організацій» Медведчука з росії.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що СБУ заочно повідомила про підозру помічнику путіна владіміру мєдінському та ректору інституту міжнародних відносин міністерства закордонних справ рф анатолію торкунову у фальсифікації історії України та поширенні ідеології кремля на тимчасово окупованій частині України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].