Макрон: “Ми бачимо олімпійське перемир’я не як змушування України до припинення вогню, а заклик до росії”

Макрон: “Ми бачимо олімпійське перемир’я не як змушування України до припинення вогню, а заклик до росії”

Він зауважив, що ця війна — глобальне питання, оскільки завтра хто завгодно захоче переглянути кордони, апелюючи до того, де вони були в 19-му чи 18-му столітті

Макрон: “Ми бачимо олімпійське перемир’я не як змушування України до припинення вогню, а заклик до росії”
скріншот

Президент Франції Еммануель Макрон у своєму виступі на Саміті Миру в Швейцарії наголосив на тому, що відновлення миру є важливим не тільки для припинення війни в Україні, а й для всього світу загалом, тому що росія своєю агресією зруйнувала базові норми міжнародного права, створивши небезпеку для виникнення подібних конфліктів і в інших країнах.

“Перше: всі з нас віддані досягненню сталого миру, і таким миром не може стати українська капітуляція. Ось чому передумовою є допомога Україні чинити опір в цій війні – тому що тут є чіткий агресор та жертва”, – заявив Еммануель Макрон.

“По-друге: ніхто в цій кімнаті не воює з росією, але всі хочуть миру, відновлення міжнародного порядку, відновлення України, її цілісності та суверенітету. Люди з усіх континентів зібралися тут, щоб підтримати Україну. Тому що – що на кону? Міжнародні правила та можливість побудувати мир в будь-якій іншій країні”, – наголосив він.

“Почавши цю війну, росія вирішила бути імперіалістичним режимом, тому нам потрібно посилювати принципи ООН та міжнародного права, щоб змусити поважати кордони та суверенітет кожної держави”, – зазначив французький лідер.

“По-третє, росія вирішила діяти як ревізіоніст, що використовує силу. Нам потрібно уникнути поновлення війни будь-де, де хтось захоче переглянути кордони, апелюючи до того, де колись були кордони в 19-му чи 18-му столітті. Давайте уявимо всі за цим столом, щоб б тоді сталося? Але це те, що вони (росіяни) зараз роблять. В такому контексті це є глобальним питанням”, – підкреслив Макрон.

“Щодо олімпійського перемир’я – ми бачимо це перемир'я не як примушування України до припинення вогню, про це я спілкувався з президентом Зеленським – це заклик до росії припинити свою військову агресію та її атаки проти цивільних. Багато лідерів приєдналися до цієї ініцативи, що дозволить посилити тиск на росію, щоб отримати перемир”я з її боку”, – сказав французький президент.

“Я пропоную, щоб паралельно ми разом будували продовження процесу, щоб розширити представництво держав у Саміті миру, щоб уникнути поділу світу, а працювати разом і будувати те, що повинно стати набором ключових вимог глобальної спільноти, які би ми могли покласти на стіл росіянам”, – зазначив він.

Він наголосив на важливості продовження Саміту миру після того, як буде вироблена резолюція, яку прийме Генасамблея ООН.

“Було би добре, якби відразу після цього саміту всі скоординували зусилля, щоб збільшити охоплення обговорюваних пунктів і розширити нашу роботу. Це найкращий спосіб допомогти Україні – побудувати рамку для сталого миру, який буде спиратися на міжнародне право”, – сказав президент Франції.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда, виступаючи на Саміті миру у Швейцарії, наголосив на тому, що росія відстала у своєму розвитку від європейських держав і досі намагається впроваджувати політику колоніалізму, час для якого давно минув.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло