Глава уряду Польщі підтримав кандидатуру Каї Каллас на посаду шефа зовнішньої політики ЄС
Каллас відома як одна з найвідданіших прихильниць України серед лідерів європейських країн

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск підтримав кандидатуру глави уряду Естонії Каї Каллас на посаду нового шефа зовнішньої політики ЄС.
Він сказав про це перед неформальною вечерею лідерів Європейського союзу у понеділок увечері, на якій вони обговорюватимуть призначення нових керівників блоку, передає ВВС.
Каллас відома як одна з найвідданіших прихильниць України серед лідерів європейських країн. Під її керівництвом Естонія виділила Києву військову допомогу на суму, що становить близько 1,6% ВВП країни, за цим показником вона посідає перше місце у світі.
За даними ЗМІ, її призначення новим керівником зовнішньої політики ЄС є найбільш імовірним сценарієм.
Крім того, як пишуть журналісти, головою Єврокомісії має залишитися Урсула фон дер Ляйєн, а новим головою Європейської ради стане колишній португальський прем'єр Антоніу Кошту.
«Кайя Каллас – це дуже хороший кандидат, вона дуже добре знайома з проблемами нашого регіону і розуміє українські та російські реалії», – сказав Туск, якого цитує польська телекомпанія TVP World.
Він додав, що позиція Каллас «ідентична польській».
Офіційно всі три кандидатури планується затвердити на саміті Євросоюзу наприкінці червня, після чого Європарламент у липні зможе проголосувати за кандидатуру фон дер Ляйєн та склад Єврокомісії загалом.
Якщо саміт затвердить і кандидатуру Каллас як наступницю Жозепа Борреля, вона стане другим після Дональда Туска представником Східної Європи на одному із трьох головних постів у ЄС.
Туск обіймав посаду голови Європейської ради у 2014-19 роках.
Крім Каллас, як претенденти на посаду головного дипломата ЄС розглядаються колишні прем'єри Люксембургу Ксав'є Беттель та Бельгії Александр де Кроо.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].