В Україні запровадять «клуб білого бізнесу»: що це означає
Парламент схвалив закон в цілому

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №11084 про «клуб білого бізнесу».
Про це повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів Данило Гетманцев.
Нагадаємо: проєктом закону запроваджується перелік платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану.
До цього переліку щоквартально включатимуться юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які відповідатимуть низці вимог і критеріїв з урахуванням системи оподаткування (зокрема, вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати тощо).
Згідно з документом, ведення переліку забезпечуватиме Державна податкова служба України, а інформацію про включення до нього платник податків отримуватиме через електронний кабінет.
Проєкт закону передбачає, що платники податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, включені до переліку, матимуть такі переваги:
- мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів;
- скорочення строків камеральної та документальної перевірок із метою бюджетного відшкодування – 5 календарних днів;
- індивідуальні податкові консультації протягом 5 календарних днів;
- за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема, з використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі в режимі відеоконференції;
- платник податків на свій запит у п’ятиденний строк має право отримати відомості про наявну в контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики в діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.
Бекграунд. Раніше старший юрист Практики корпоративного та податкового права TOTUM LF Євген Лисенко розбирався для Мind, які проблеми містить законопроєкт для білого бізнесу. Як зазначають законодавці, якщо підприємець відповідає простим і прозорим критеріям щодо рівня сплати податків вище за середній по галузі та вищий за середній по галузі рівень зарплати, податковий контроль у вигляді перевірок за ним не здійснюється. Однак зміни, які містяться у проєкті, несуть у собі й корупційні ризики. Сама ДПС України забезпечуватиме формування та затвердження Переліку платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства щоквартально станом на останнє число відповідного кварталу. Також податкова має врахувати визначені критерії щодо показників діяльності платників за попередній квартал із наростаючим підсумком із початку календарного року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].