Німеччина й Австрія не дозволили прийняти заборону на пересування російських дипломатів

Німеччина й Австрія не дозволили прийняти заборону на пересування російських дипломатів

Вони побоюються, що москва вживе дзеркальних заходів у відповідь

Німеччина й Австрія не дозволили прийняти заборону на пересування російських дипломатів
фото Shutterstock

Ініціатива Євросоюзу щодо обмеження пересування російських дипломатів зіткнулася з опором Німеччини та Австрії. Ці країни побоюються, що москва вживе дзеркальних заходів або вибере радикальнішу відповідь – вишле європейських дипломатів або закриє представництво ЄС у москві.

Джерело. Про це пише EUobserver.

Крім того, Німеччина та Австрія скептично ставляться до можливості реалізації таких обмежень у шенгенській зоні. На їхню думку, ефективного способу відстежити пересування російських дипломатів, які їдуть автомобілем або потягом через відкриті кордони ЄС, не існує.

Раніше вісім європейських країн: Данія, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Румунія, Чехія та Естонія – надіслали листа голові зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепу Боррелю із закликом встановити такі обмеження.

Вони зазначили, що розвідка, пропаганда та можлива диверсійна діяльність є «основним робочим навантаженням для великої кількості російських “дипломатів” у ЄС», тому потрібно обмежити пересування таких співробітників та членів їхніх сімей лише територією держави їхньої акредитації.

«Цей захід значно звузить оперативний простір для російських агентів», – підкреслили вони.

Вперше цю ідею озвучила Чехія у листопаді 2023 року, але тоді вона не знайшла масової підтримки у ЄС.

Однак після серії пов'язаних з росією диверсійних атак у цій країні, а також у Німеччині, Литві, Польщі та Великій Британії та появи справи про підкуп євродепутатів співдружність вирішила повернутися до розгляду ініціативи. Згодом її підтримав генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Бекграунд. Як ми писали, НАТО підтримало ідею обмежити пересування російських “дипломатів” по Європі. Чехія ініціювала цю ідею для боротьби із «російською шпигунською загрозою».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло