Україна може розглянути участь в ініційованому Китаєм “мирному саміті” — посол

Україна може розглянути участь в ініційованому Китаєм “мирному саміті” — посол

Однак головною умовою для цього буде — якщо переговори будуть базуватися на Статуті ООН

Україна може розглянути участь в ініційованому Китаєм “мирному саміті” — посол
Катерина Зеленко
фото Укрінформ

Київ розгляне можливість участі в мирній конференції під керівництвом Пекіна за участі росії, якщо переговори будуть базуватися на принципах «Статуту ООН і міжнародного права», заявила посол України в Сінгапурі Катерина Зеленко в інтерв'ю ЗМІ, опублікованому 20 червня.

У розмові з виданням South China Morning Post Зеленко заявила, що Україна «не сприймає і ніколи не розглядала Китай як свого супротивника» і хоче бачити в ньому «свого друга».

Минулого тижня Швейцарія прийняла український глобальний Саміт миру, але Китай не приєднався до понад 90 країн, які прийняли запрошення. росію на захід не запросили.

Пекін засудив відсутність росії та натомість запропонував альтернативний мирний процес разом із Бразилією, запропонувавши провести саміт, визнаний як Києвом, так і Москвою. Китай заявив, що йому вдалося привернути значну міжнародну підтримку для свого плану.

Водночас Україна та Швейцарія заявили, що мають намір продовжити мирний процес і провести другий саміт, на якому представнику росії буде представлено спільний мирний план на основі формули Києва з 10 пунктів і пропозицій інших країн.

Незважаючи на обмежений успіх у залученні країн Глобального Півдня, Зеленко сказала, що подія була «дипломатичним успіхом», додавши, що «той факт, що саміт відбувся, є віхою в усьому мирному процесі».

«Усі континенти були представлені від 100 делегацій (країн і організацій), це чітка кількість держав, які надсилають чіткий сигнал москві, що світ не терпить порушення росією міжнародного права».

Київ прагнув залучити Китай до мирного процесу, попри тісні зв’язки Пекіна з москвою. Хоча Китай оголосив про свій нейтралітет і наполягає на тому, що не надає летальної допомоги жодній із сторін, він є головним джерелом товарів подвійного призначення, які живлять російську оборонну промисловість.

Бекграунд. Нагадаємо, президент Зеленський повідомив, що до комюніке Саміту миру приєдналася Організація американських держав, що об’єднує країни Північної та Південної Америк. Раніше президент повідомляв, що документ підписала карибська країна Антигуа і Барбуда. Це перша держава яка не була представлена на Саміті, але долучилися до підсумкової угоди.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло