Перший новий атомний блок введуть в експлуатацію не раніше ніж 2026 року – Галущенко
До цього потреби споживачів мають покриватися за рахунок інших видів генерації

Україна має одночасно розвивати і атомну, і розподілену генерацію. Перший новий атомний блок буде введено не раніше ніж через дві зими. До цього часу потреби споживачів мають покриватися за рахунок інших видів генерації.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко у телемарафоні, передає пресслужба Міненерго.
За словами Галущенка, будівництво атомних блоків – довготривалий процес. Так, енергоблок № 3 на Хмельницькій АЕС можна буде ввести в експлуатацію за три роки. А енергоблоки № 5 та № 6 які будуються за американською технологією AP 1000 – через 5-7 років.
«Якби ми почали роботи на блоці №3 у 2020 році, сьогодні б мали в мережі +1100 МВт, і ситуація з обмеженнями електропостачання взагалі б виглядала інакше», – зазначив міністр.
Галущенко нагадав, що у травні після дострокового виходу з ремонту одного з атомних блоків у травні до споживачів майже не застосовувалися обмеження електропостачання. Тому не варто приділяти увагу лише розвитку розподіленої генерації, бо вона про забезпечення термінових потреб споживачів. Атомна ж генерація дозволить реалізувати довгострокові проєкти, що забезпечать енергетичну стабільність країни у майбутньому.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що у ніч проти 22 червня росія здійснила чергову атаку на енергетичну інфраструктуру України. Було пошкоджено об'єкти у Запорізькій та Львівській областях. Ворог поцілив також по цивільній інфраструктурі на Прикарпатті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].