росія здійснює на полі бою все більше атак з використанням хімічної зброї — ЗСУ
Більшість випадків стосується газу CS, який також називають сльозогінним газом

У травні в Україні зафіксовано 715 випадків застосування росією хімічної зброї на полі бою, що на 271 більше, ніж у попередньому місяці, повідомили 24 червня у Силах підтримки ЗСУ.
У дописі на Facebook Сили підтримки заявили, що більшість випадків стосувалася газу CS, який також називають сльозогінним газом і зазвичай використовується як засіб для контролю натовпу правоохоронними органами в усьому світі.
Хоча цей газ менш смертоносний, ніж інша хімічна зброя, він широко використовувався під час Першої світової війни до того, як Женевська конвенція 1925 року заборонила використання хімічної та біологічної зброї під час війни.
У Силах підтримки зазначили, що з 15 лютого 2023 року по 24 травня 2024 року загалом зафіксовано 2698 випадків, з яких у 1385 випадках українські військові потребували медичної допомоги.
Раніше ЗСУ звинуватили росію у використанні хлорпікрину та іншої хімічної зброї.
Хлоропікрин часто використовують як гербіцид. За даними Центру з контролю за захворюваннями США (CDC), вплив його парів може викликати сильне подразнення шкіри, очей і внутрішніх органів при вдиханні.
Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) 7 травня заявила, що звинувачення як України, так і росії у застосуванні хімічної зброї під час повномасштабного вторгнення залишаються «недостатньо обґрунтованими».
Організація також зазначила, що не отримувала офіційних запитів щодо розслідування використання хімічної зброї ні від України, ні від росії.
Більше про те, які заборонені Женевською конвенцією речовини скидають росіяни на позиції ЗСУ – в матеріалі “Хімічна зброя: що використовують російські окупанти на фронті”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].