НБУ уточнив, як страховикам оцінювати активи: що змінилося
Регулятор затвердив методику

Національний банк затвердив методику оцінки активів і зобов’язань страховика, які включаються до розрахунку регулятивного капіталу.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Методика передбачає, що страховик для цілей розрахунку регулятивного капіталу має здійснювати оцінку об’єктів нерухомого майна, облігацій внутрішніх державних позик України (ОВДП) та облігацій зовнішніх державних позик України (ОЗДП), що є прийнятними активами.
«Водночас підходи до оцінки інших прийнятних активів та зобов’язань страховика для цілей розрахунку регулятивного капіталу з метою виконання вимог до платоспроможності не зміняться – страховик продовжуватиме оцінювати такі активи та зобов’язання згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності», – уточнили в НБУ.
Отже, для виконання вимог Методики страховики повинні оновити оцінку об'єктів нерухомого майна, ОВДП, ОЗДП та визначити їхню вартість для цілей розрахунку регулятивного капіталу:
- для об’єктів нерухомого майна – відповідно до вартості, визначеної суб’єктом оціночної діяльності у звіті про оцінку майна або у звіті з експертної грошової оцінки земельної ділянки. Строк із дати оцінки, зазначеної в такому звіті, до дати розрахунку регулятивного капіталу не повинен перевищувати одного року;
- для ОВДП – відповідно до інформації про справедливу вартість ОВДП, яка публікується на сторінках офіційного інтернет-представництва Нацбанку;
- для ОЗДП – відповідно до інформації з визначених Методикою джерел інформації в порядку зниження їх пріоритету.
Як повідомляють у Нацбанку, страховики матимуть перехідний період (30 календарних днів) для приведення оцінки об'єктів нерухомого майна, ОВДП, ОЗДП відповідно до вимог Методики.
«Методика не застосовуватиметься до оцінки технічних резервів страховика та не впливатиме на складання страховиком фінансової звітності», – наголосили в НБУ.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ готовий оновити вимоги до страховиків. Національний банк оприлюднив для обговорення проєкт змін до деяких нормативно-правових актів НБУ, якими передбачено уточнення підходів до регулювання ринку небанківських фінансових послуг. Зазначається, що проєкт розроблено, зокрема, у відповідь на численні запити страховиків щодо організації роботи та застосування положень у перехідний період після введення в дію закону «Про страхування».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].