Кожен звільнений з російського полону під час обміну 31 травня повідомив про катування – звіт місії ООН

Кожен звільнений з російського полону під час обміну 31 травня повідомив про катування – звіт місії ООН

Також українці розповіли про постійний голод та відсутність медичної допомоги

Кожен звільнений з російського полону під час обміну 31 травня повідомив про катування – звіт місії ООН
Фото: pixabay

Кожен з 600 цивільних або військовополонених, що були звільнені з російського полону, розповіли про катування та жорстоке поводження. Серед них – українці, які повернулися додому під час обміну 31 травня 2024 року.

Про це повідомила Моніторингова місіяООН з прав людини в Україні (ММПЛУ).

Кожен опитаний під час цього обміну розповів про катування, від жорстокого побиття та тривалого перебування у стресових положеннях тіла, до ударів електричним струмом по статевих органах і цькування собаками. Крім виснажливих фізичних вправ українських бранців змушували вивчати та співати російські патріотичні пісні. 

Також українці розповіли про постійний голод у полоні та відсутність медичної допомоги. «У поєднанні з поганими гігієнічними умовами це часто призводило до значної втрати маси тіла полонених та до шкірних захворювань; деякі військовополонені втратили кілька зубів. Ці свідчення узгоджувалися з власними спостереженнями ММПЛУ –  фізичний стан опитаних відповідав їхнім свідченням», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що місія також опитала 388 російських військовополонених, з них – половина заявила про жорстоке поводження у транзитних місцях після їхньої евакуації з поля бою. Водночас, з прибуттям до офіційних місць інтернування катування припинялися. У ММПЛУ закликали Україну «вжити заходів, щоб запобігти катуванням російських військовополонених у транзитних місцях». 

Бекграунд. Раніше Mind писав, що ЄСПЛ визнав уряд рф відповідальним за порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло