Кожен звільнений з російського полону під час обміну 31 травня повідомив про катування – звіт місії ООН
Також українці розповіли про постійний голод та відсутність медичної допомоги

Кожен з 600 цивільних або військовополонених, що були звільнені з російського полону, розповіли про катування та жорстоке поводження. Серед них – українці, які повернулися додому під час обміну 31 травня 2024 року.
Про це повідомила Моніторингова місіяООН з прав людини в Україні (ММПЛУ).
Кожен опитаний під час цього обміну розповів про катування, від жорстокого побиття та тривалого перебування у стресових положеннях тіла, до ударів електричним струмом по статевих органах і цькування собаками. Крім виснажливих фізичних вправ українських бранців змушували вивчати та співати російські патріотичні пісні.
Також українці розповіли про постійний голод у полоні та відсутність медичної допомоги. «У поєднанні з поганими гігієнічними умовами це часто призводило до значної втрати маси тіла полонених та до шкірних захворювань; деякі військовополонені втратили кілька зубів. Ці свідчення узгоджувалися з власними спостереженнями ММПЛУ – фізичний стан опитаних відповідав їхнім свідченням», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що місія також опитала 388 російських військовополонених, з них – половина заявила про жорстоке поводження у транзитних місцях після їхньої евакуації з поля бою. Водночас, з прибуттям до офіційних місць інтернування катування припинялися. У ММПЛУ закликали Україну «вжити заходів, щоб запобігти катуванням російських військовополонених у транзитних місцях».
Бекграунд. Раніше Mind писав, що ЄСПЛ визнав уряд рф відповідальним за порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].