Україна в топ-10 за покладами важливих мінералів, велика частка з яких на ТОТ – директорка НАДПУ

Україна в топ-10 за покладами важливих мінералів, велика частка з яких на ТОТ – директорка НАДПУ

Війна рф проти України ведеться саме за ці ресурси, вважає Оринчак

Україна входить у топ-10 за покладами важливих мінералів, здебільшого на експорт. Серед них: титанові руди, каолін, залізна руда та графіт, однак основні поклади знаходяться на окупованих територіях.

Про це на Mind Invest Summit 2024 заявила Ксенія Оринчак, виконавча директорка Національної Асоціації добувної промисловості України (НАДПУ).

«На думку як мою, так і геологічних експертів, війна в Україні ведеться саме через ці ресурси. Ви можете побачити, що найбільші бойові дії тривають саме там, де найбільше накопичено ресурсів», – сказала вона. На окупованих територіях України серед корисних копалин є вугілля вартістю приблизно $7 трлн та інші копалини, які оцінюються орієнтовно у $12–13 трлн, зазначила Оринчак.

Оринчак зауважила, зокрема, що літієві руди в Україні не видобуваються через військові дії. До повномасштабного вторгнення Україна входила до світових лідерів за запасами літію. 

«Ми очікуємо завершення війни, щоб розпочати їх розробку. Україна входить до п'ятірки країн за запасами графіту, які становлять близько 19 млн тонн. Раніше весь обсяг графіту експортувався до Китаю, а зараз переважно до Європейського Союзу», – додала виконавча директорка.

Вона наголосила, що інтеграція з ЄС принесе Україні доступ до європейських ринків і технологій, залучення іноземних інвестицій, модернізацію видобувної галузі, підвищення стандартів виробництва та екологічної безпеки.

Для ЄС інтеграція з Україною означає стабільні постачання критичних ресурсів, зниження залежності від Китаю та США, підвищення конкурентоспроможності європейської економіки та сприяння екологічному стану, додала Оринчак.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Державна служба геології та надр України продала в лютому спецдозволи на користування надрами більш ніж на 24,77 млн грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло