Зеленський: «У нас із західними країнами різні уявлення про те, що таке “перемога”»
Він пояснив, що Україна може перемогти тоді, коли захід перестане боятися путіна

Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю американському виданню Philadelphia Inquirer зазначив, що українці і їхні західні партнери по-різному оцінюють поняття перемоги у війні проти російської агресії.
На питання, чи вірить він, що американський президент Джо Байден бажає перемоги України, Зеленський “швидко” відповів:
“Так. Я думаю, що для Сполучених Штатів це важливо, і для Європи, і для багатьох країн. Але у нас можуть бути різні уявлення про слово «перемога»”, – зазначив він.
«Захід хоче позбавити путіна можливості повністю окупувати Україну і поставити на місце агресора. Думаю, для них це вже перемога», – сказав Зеленський.
“Але для нас, – продовжив він, – для людей на передовій, які втратили своїх братів по зброї, мирних жителів, які втратили своїх рідних, тих, хто виїхав за кордон, але чиї чоловіки воюють на передовій, – для нас перемога – це момент сатисфакції”.
«Ми вдячні, що Захід не дозволив росії окупувати нас [повністю], але нам потрібна справедливість», – наголосив президент.
Іншими словами, Зеленський, який досі зберігає 60% рейтингу популярності серед українців (так пише видання), повинен прислухатися до голосу свого народу та своїх військових, які не погодяться віддати п’яту частину своєї землі росії після всього, що вони вистраждали.
На практиці перша частина «справжньої перемоги» Зеленського – «не допустити повного знищення всього українського» путіним.
На окупованій росією території України москва намагається знищити українську мову, українську церкву та викладання української історії. Дітей вчать, що Україна ніколи не була легітимною державою, пише Philadelphia Inquirer.
Справжньою імперіалістичною метою вторгнення путіна в Україну є відбудова російської імперії – фізичною силою чи політичною диверсією.
Зеленський розповів, як росія переслідує цю мету і в інших місцях: у Білорусі, Грузії та наступними – якщо Захід не дасть відсіч путіну – у країнах Балтії. Бомбардуючи міста України, він намагається зробити країну непридатною для життя та вигнати населення.
Друга частина «справжньої перемоги», уточнив Зеленський, «це безпека для сьогоднішніх і майбутніх українських поколінь і неможливість повторення агресії».
«Ми повинні бути в Європейському Союзі заради економічної безпеки. І ми повинні бути в НАТО для фізичної безпеки. Якщо у нас не буде цих двох [альянсів], то для нас є величезний ризик, що ворог повернеться», – сказав він.
Україну вже запросили розпочати переговори про вступ до ЄС, але цей процес тривалий.
Проте Зеленський побоюється, що Захід – особливо Сполучені Штати – все ще з недовірою ставляться до справжньої перемоги.
«Всі досі бояться, що росія може розколотися, всі бояться, що буде з росією без путіна, чи залишиться так, як є, чи стане гірше».
У результаті, за його словами, путін може продовжувати свою стратегію взяти якомога більше.
«Будь-який крок вперед на нашій території, будь-яка окупація, будь-яке село, навіть повністю знищене, для них є позитивом, тому що для них важливо якомога більше виторгувати», – зазначив він.
У слушний момент (особливо якщо Дональд Трамп виграє пост президента США) «путін може сказати «ми готові» [до переговорів], і вимагати припинення вогню.
«Припинення вогню – це найкращий варіант для росіян, щоб вони могли підготуватися до того, щоб взяти ще більше», – сказав Зеленський.
Перемога путіна була б несумісною з життям України, сказав Зеленський.
«Потрохи вони вимивають українську незалежність. Вони забирають територію, потім приймають закони [щоб її анексувати] або винаходять економічні чи безпекові союзи з москвою, а потім розчиняють країну в цьому бруді, у цьому російському бруді».
«Тому ми повинні бути сильними, щоб не втратити свою країну», – зазначив президент України.
Бекграунд. В цьому ж інтерв’ю Зеленський заявив: “Щоб боротися з російськими КАБами, нам потрібні не Patriot, а ATACMS”. Він наголосив, що потрібен дозвіл застосувати далекобійні ракети вглиб по російській території.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].