російський ударний підводний човен був знову помічений у водах Британії — Bloomberg
Експерти кажуть, що так росія намагається виявити потенційні слабкі місця у обороні королівства, також це є актом залякування

Після початку вторгнення рф в Україну російські ударні підводні човни двічі здійснювали операції в районі Ірландського моря біля берегів Великої Британії, пише Bloomberg з посиланням на три обізнані джерела. За їхніми словами, цей «безпрецедентний крок Кремля» змусив військових Сполученого Королівства вжити заходів щодо захисту своїх територіальних вод.
Вперше росія відправила підводний човен класу Kilo в Ірландське море, що відокремлює Ірландію від Британії, близько 18 місяців тому.
Другий подібний випадок стався нещодавно. Джерела повідомили, що масштаби цих переміщень вийшли за межі того, з чим британські чиновники стикалися раніше.
За словами двох співрозмовників видання, американські чиновники знали про пересування підводних човнів. США стежать за військово-морською активністю росії, сказав представник Білого дому, відмовившись будь-що говорити з приводу цих інцидентів. Міністерство оборони Британії також заявило, що «не коментує операції».
Підводний човен класу Kilo з кодифікації НАТО – це дизель-електрична ударна субмарина, здатна запускати крилаті ракети «Калібр», торпеди та встановлювати морські міни. За даними Військово-морського інституту США, в експлуатації залишається понад 60 таких підводних човнів. У тому числі, росія використовує їх для ударів по Україні.
Про появу російських субмарин у водах поряд із Британією та західною Ірландією під час війни в Україні вже повідомлялося, проте раніше не було відомо, що вони прямували до Ірландського моря.
У 2023 році ЗМІ писали, що британські вертоліт і військовий корабель «прогнали» російський підводний човен у районі гавані Корка на південному заході Ірландії. А минулого місяця російський підводний човен був помічений біля берегів Шотландії, потім він вирушив на Кубу.
Корк є точкою виходу на берег підводного кабелю EXA Atlantic, що з'єднує Ірландію з Канадою та Великою Британією. Представник міноборони додав, що урядові агенції співпрацюють з питань захисту таких об'єктів.
Відправляючи підводні човни до берегів Британії, росія намагається виявити потенційні слабкі місця в обороні королівства. Також це є актом залякування у відповідь на підтримку України, зазначають джерела.
Бекграунд. Між тим у НАТО вважають, що росія могла замінувати кабелі в Північному морі. Російські кораблі «поводилися незвично», проходячи над ключовими трубопроводами та кабелями, писало видання The Times.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].