Новий прем’єр Нідерландів поговорив із Зеленським й пообіцяв і надалі надавати Україні допомогу

Новий прем’єр Нідерландів поговорив із Зеленським й пообіцяв і надалі надавати Україні допомогу

Оскільки Дік Схоф раніше працював у розвідслужбі, тому він «трохи більш стривожений російською загрозою зі сходу, ніж інші», зазначив він

Новий прем’єр Нідерландів поговорив із Зеленським й пообіцяв і надалі надавати Україні допомогу
Дік Схоф
фото DR

Нідерланди і за нового уряду продовжать підтримувати Україну, яка обороняється від російського вторгнення.

«Україна може розраховувати на фінансову, військову та політичну підтримку Нідерландів», – заявив у середу, 3 липня, у парламенті прем'єр-міністр Дік Схоф напередодні присяги.

За його словами, нідерландці «не мають бути наївними».

«У кількох годинах польоту звідси йде жахлива війна, в якій людські життя не грають для росії жодної ролі», – наголосив він.

Колишній голова служби загальної розвідки та безпеки Нідерландів також пообіцяв, що його країна виконуватиме ціль НАТО щодо витрат на оборону у розмірі 2% від ВВП.

Крім того, новий глава уряду вже провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським і запевнив його в подальшій підтримці, написав він у Твіттері. Також, за його словами, обидва лідери зустрінуться на саміті НАТО, який пройде 9-10 липня.

“Провів першу розмову з президентом України. Він привітав новий уряд Нідерландів, і я запевнив його, що підтримка Нідерландами його країни є надійною; ми продовжимо підтримувати Україну політично, військово та фінансово проти російської агресії, чого б це не коштувало і скільки б це не було потрібно. Ми також чекаємо майбутнього саміту НАТО наступного тижня у Вашингтоні, де я з нетерпінням чекаю особистої зустрічі з президентом Зеленським”, – написав він.

Після офіційного вступу на посаду напередодні Дік Схоф заявив журналістам, що найбільша загроза для Нідерландів «з ясністю йде зі сходу». Оскільки він раніше працював у розвідслужбі, він «трохи більш стривожений за інших» у зв'язку з цим, додав новий глава уряду.

Попередній уряд Марка Рютте надав Україні зобов'язання щодо передачі у найближчі 10 років допомоги на 2 млрд євро. Пізніше цю суму було збільшено ще на 1 млрд євро. У тому числі Рютте керував європейськими зусиллями з постачання Україні винищувачів F-16, нагадує AFP.

Бекграунд. Новий уряд Нідерландів став першим із 2010 року без Марк Рютте. До нового коаліційного уряду увійшли представники ультраправої «Партії свободи» Герта Вілдерса, ліберально-консервативної «Народної партії за свободу та демократію» Марка Рютте, правоцентристського «Нового громадського договору» та консервативного «Фермерсько-громадянського руху».

67-річний безпартійний Дік Схоф став компромісною кандидатурою на посаді прем'єра. Згідно з досягнутими угодами, коаліція повинна буде обмежити імміграцію до Нідерландів та допустити винятки з правил ЄС щодо охорони довкілля.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло