Кремль відмовився вести переговори з Україною за посередництва Ердогана
На думку турецького лідера, спочатку москва і Київ могли б домовитися про припинення вогню, а потім вийти на «справедливу мирну угоду»

росія не розглядає президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана в ролі посередника на мирних переговорах з Україною, пишуть росЗМІ з посиланням на заяву речника кремля дмітрія пєскова.
На запитання про те, чи можливо, що Кремль залучить турецького лідера як посередника, речник відповів: «Ні, неможливо».
При цьому пєсков визнав, що путін та Ердоган обговорювали тему війни росії з Україною на полях саміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС), що проходить у Казахстані. Двостороння зустріч відбулася 3 липня.
Телеканал TRT Haber повідомив, що Ердоган заявив путіну про готовність «закласти основу» для компромісу, який дозволить закінчити війну між росією та Україною.
На думку турецького лідера, спочатку москва і Київ могли б домовитися про припинення вогню, а потім вийти на справедливу мирну угоду, яка задовольнить обидві сторони.
Раніше стало відомо, що Ердоган має намір запропонувати путіну розпочати мирні переговори з українським президентом Володимиром Зеленським. Джерела серед турецьких дипломатів зазначали, що Анкара не нав'язуватиме будь-якій зі сторін свої ідеї щодо врегулювання конфлікту, але виявить «необхідне посередництво».
Також Ердоган пропонував організувати мирний саміт за участю росії та України.
Після цього у ЗМІ з'явився проєкт нового мирного договору, запропонованого Туреччиною. План містить обов'язкове проведення 2040 року в Україні референдуму щодо зовнішньополітичного курсу держави. Також референдуми мають відбутися на всіх територіях країни, які залишаться окупованими на момент заморожування конфлікту.
Згідно з документом, Україні потрібно буде дати гарантії свого позаблокового статусу до 2040 року, а росії – відмовитися від заперечень проти вступу України до ЄС.
Бекграунд. Нагадаємо: Зеленський заявив, що вестиме переговори з росією тільки через посередників: «Можна знайти модель, у якій можна знаходити рішення. Така модель була застосована вперше на переговорах щодо «зернового коридору», коли Україна домовлялася не з росією, а з ООН і Туреччиною. Вони у свою чергу взяли на себе відповідальність домовлятися з нами, а потім відповідну угоду підписувати з рф. І так вона спрацювала: дві дзеркальні угоди, між якими є ООН та Туреччина», – сказав він.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].