Найбільший банк Скандинавії звинуватили у відмиванні майже $4 млрд російських грошей

Найбільший банк Скандинавії звинуватили у відмиванні майже $4 млрд російських грошей

Цей випадок відмивання у Nordea є найбільшим в історії банківського сектору Данії

Найбільший банк Скандинавії звинуватили у відмиванні майже $4 млрд російських грошей
фото Shutterstock

Влада Данії висунула звинувачення у відмиванні мільярдів євро «брудних» грошей з росії фінській банківській групі Nordea – найбільшій у Скандинавії за розміром активів.

Як повідомляє Danmarks Radio, на яке посилається The Moscow Times, підозрілі транзакції на суму 26 млрд данських крон (3,5 млрд євро) були виявлені у данській «дочці» фінського банку в період з 2012 по 2015 рік і пов'язані з «чисельними» російськими клієнтами.

Звинувачення проти Nordea висунув Національний спеціальний підрозділ боротьби зі злочинністю поліції Данії (NSK). Справа буде передана до суду після схвалення фінансовим регулятором країни (FSA).

Виявлений випадок відмивання у Nordea є найбільшим в історії банківського сектору Данії, наголошує NSK у релізі.

Відомство додає, що банк виявився нездатним здійснити «адекватний контроль» за операціями російських клієнтів через свій офіс у Копенгагені, а також «проігнорував попередження» влади Данії. Фінансовий регулятор країни вперше звернувся до поліції через підозрілі операції Nordea ще у 2016 році.

Nordea працював у росії з 1994 року, а у 2010-х його російська «дочка» входила до топ-30 найбільших банків країни.

Після анексії Криму та першої хвилі західних санкцій фінська група почала поступово згортати російський бізнес, а 2020 року ухвалила рішення про ліквідацію дочірньої структури в рф.

Звинувачення на адресу Nordea стали великим скандалом, пов'язаним із відмиванням російських грошей через банки Північної Європи. У 2018 році підозрілі транзакції, пов'язані з громадянами рф та республік колишнього СРСР, було виявлено в естонському підрозділі Danske Bank.

У грудні 2022 року банк визнав провину в шахрайських операціях і виплатив штраф на суму $2 млрд, щоб врегулювати претензії влади США, Данії та Естонії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло