Україна впровадила 324 стандарти НАТО станом на липень 2024 року – Міноборони

Україна впровадила 324 стандарти НАТО станом на липень 2024 року – Міноборони

Наразі в НАТО діє 1150 стандартів, які постійно переглядаються й оновлюються

Україна впровадила 324 стандарти НАТО станом на липень 2024 року – Міноборони
Фото: depositphotos

Станом на початок липня 2024 року Міноборони, Збройні Сили та інші складові сектору безпеки і оборони України впровадили 324 стандарти НАТО. Водночас у першому півріччі 2024 року було прийнято 23 нових стандарти.

Про це повідомило Міноборони.

Як пояснив перший заступник МО Іван Гаврилюк, впровадження стандартів НАТО передбачено Планом пріоритетних дій уряду на 2024 рік. За його словами, до 2025 року Україні запропоновано впровадити ще 218 стандартів Альянсу. Разом з тим станом на липень 2024 року Україна прийняла вже 190.

«Ми виконуємо своє домашнє завдання щодо взаємосумісності з НАТО. Паралельно працюємо над реалізацією спільних середньострокових та довгострокових проєктів», – додав Гаврилюк.

У Міністерстві наголосили, що Україна впровадила також ще 134 стандарти з власної ініціативи.

Уточнюється, що впроваджені стандарти НАТО регулюють експлуатацію озброєння та військової техніки, безпеку зберігання боєприпасів і вибухових речовин, управління військами, застосування комунікаційних та інформаційних систем, якість товарів, інженерного, авіаційного й медичного забезпечення тощо. Наразі в НАТО діє 1150 стандартів, які постійно переглядаються й оновлюються.

«Україна також розпочинає запровадження стандартів НАТО, передбачених Переліком початкових вимог взаємосумісності з НАТО для України, підписаним Генсеком НАТО», – сказав Іван Гаврилюк.

Наголошується, що стандарти НАТО забезпечують уніфікацію і взаємосумісність Збройних сил, регламентуючи різні сфери діяльності сектору безпеки та оборони.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що генсек НАТО Єнс Столтенберг, який покидає свою посаду, сподівається, що Україна приєднається до альянсу протягом наступних 10 років.

Тим часом НАТО працює над довгостроковим планом для підтримки України, готуючись до можливої перемоги Трампа. Ці заходи розроблялися кілька місяців, але вони набули актуальності після невдалого виступу Байдена в теледебатах із Трампом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло