Японія готується виділити Україні $3,3 млрд позики від заморожених активів рф – ЗМІ
Країни – члени G7 нададуть інвестиції, відсотки від яких використають для погашення кредиту

Японія готується виділити Україні $3,3 млрд позики у рамках підтримки, яку нададуть країни – члени G7, використовуючи відсотки від суверенних активів рф, заморожених у межах санкцій за напад на Україну.
Про це повідомило Kyodo з посиланням на дипломатичні джерела.
Наголошується, що члени G7 домовилися про допомогу під час саміту в Італії у червні, де планувала виділити $50 млрд на підтримку України.
У виданні зауважили, що, як очікується, Сполучені Штати та Європейський Союз нададуть по $20 млрд, а Японія, Велика Британія та Канада розділять між собою решту $10 млрд. G7 має намір розпочати проєкт до кінця цього року.
Зазначається, що Франція, Німеччина та Італія наразі навряд чи братимуть участь у програмі кредитування, оскільки ЄС уже має подібний план підтримки.
За словами джерел, міністри фінансів і очільники центральних банків G7 готові обговорити це питання, коли зберуться в Ріо-де-Жанейро наприкінці цього місяця в кулуарах зустрічі зі своїми колегами з G20.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що країни G7 будуть добиватися від росії виплати компенсації Україні $486 млрд. Країни розглянуть усі можливі правові шляхи, щоб змусити росію виплатити цю компенсацію.
Перед цим лідери G7 домовилися про кредит для України на $50 млрд із доходів від заморожених російських активів. Київ отримає ці гроші кількома каналами, їх можна буде використовувати з військовою, гуманітарною і відновлювальною метою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].