Рада прийняла законопроєкт, який дозволить Україні уникнути дефолту в серпні (ОНОВЛЕНО)

Рада прийняла законопроєкт, який дозволить Україні уникнути дефолту в серпні (ОНОВЛЕНО)

Документ також дозволить заощадити понад $10 млрд до кінця 2027 року

Рада прийняла законопроєкт, який дозволить Україні уникнути дефолту в серпні (ОНОВЛЕНО)
Фото: depositphotos

Бюджетний комітет Верховної Ради схвалив законопроєкт №11396-1 про зміни в бюджетному кодексі України. Ініціатори пропонують змінити дві законодавчі норми.

Про це повідомив голова комітету ВР з питань фінансів Данило Гетманцев.

Документ пропонує надати уряду право тимчасово зупинити виплати по зовнішньому боргу за потреби. Гетманцев пояснює, що законопроєкт потрібний у разі, якщо Україна не домовиться щодо реструктуризації боргу.

Зараз в української сторони є час до 10 серпня, а тоді наступить строк купонних виплат по одному з випусків державних єврооблігацій, які мають погасити у 2026 році.

За оцінками очільника бюджетного комітету, відповідне рішення дозволить заощадити приблизно $10 млрд до кінця 2027 року. Він також нагадав, що Україна вже користувалася схожим механізмом 9 років тому і змогла відстрочити виплати на пів року.

«МВФ у робочому порядку висловив підтримку цього законопроєкту, оскільки він сприятиме посиленню боргової стійкості України – зобов’язання, яке ми на себе взяли в меморандумі з МВФ», – додав Гетманцев.

Крім того, документ містить норму про дозвіл уряду взяти гарантований державою борг колишнього «Укравтодору» в «периметр» державного боргу й реструктуризувати його. Мова про серію єврооблігацій 2021 року на загальну суму 700 млн доларів і нараховані відсотки.

«Будемо просити ВР підтримати цей проєкт на найближчому пленарному засіданні, оскільки він є важливим елементом реструктуризації», – резюмував голова комітету.


ОНОВЛЕНО о 12:07:

У парламенті проголосували за законопроєкт №11396, що надасть державі право призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом до 01 жовтня 2024 року. Це рішення підтримав 231 депутат.

Довідково. Відношення державного боргу до ВВП за 2023 рік сягнуло 84,5%. На поточний рік, за словами Гетманцева, Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозував підвищення цього показника до 94%.

Ще з початку повномасштабного вторгнення державний борг України зріс на $58 млрд. Частка зовнішнього боргу з 24 лютого 2022 року й донині збільшилася з 58% до 72%, а у валюті – з 63% до 74%.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в серпні закінчується пільговий період, коли Україна не виплачувала зовнішні борги. Якщо держава не домовиться про відтермінування виплат, доведеться оголошувати дефолт.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло