Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило рейтинг «Метінвесту» на рівні «CCC»
Згідно з пресрелізом, агентство також знизило національний довгостроковий рейтинг з «AA+(ukr)» до «BBB(ukr)» і національний короткостроковий рейтинг з F1+(ukr) до F3(ukr)

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній та національній валютах, а також пріоритетний незабезпечений рейтинг гірничо-металургійної групи «Метінвест» на рівні «ССС».
Агентство знизило національний довгостроковий рейтинг з «AA+(ukr)» до «BBB(ukr)» і національний короткостроковий рейтинг з «F1+(ukr)» до «F3(ukr)». Прогноз за національним довгостроковим рейтингом – «Стабільний». Це відображає підвищений операційний ризик після вторгнення Росії в Україну, включаючи окупацію та пошкодження активів, а також логістичні та енергетичні обмеження. Водночас група генерує грошові потоки завдяки міжнародним активам, що підтримує її здатність обслуговувати фінансові зобов'язання у 2024-2025 роках.
Агентство прогнозує, що близько 20% EBITDA компанії у 2024 році буде отримано від міжнародних активів. Відновлення експорту через порти «Південний», «Одеса» та «Чорноморськ» сприяло збільшенню виробництва залізорудного концентрату на понад 110% у першому кварталі 2024 року. Однак до повного відкриття чорноморських маршрутів «Метінвест» покладатиметься на залізничний експорт через захід України.
Скоригована Fitch EBITDA «Метінвесту» знизилася на 32% у 2023 році через втрати в Маріуполі та Авдіївці, а також зниження цін на сировинні товари. За відсутності подальших втрат, очікується менша волатильність доходів протягом наступних чотирьох років. Fitch прогнозує поступове зниження EBITDA до приблизно $800 млн у 2024 році та $750 млн у 2025 році.
Рейтинг «CCC» відображає підвищені операційні та фінансові ризики «Метінвесту». EBITDA у $600 млн ілюструє вплив війни на експорт та місцеві операції. Негативні рейтингові дії можуть бути спричинені збільшенням ознак ймовірного дефолту та загостренням конфлікту з Росією.
«Метінвест» мав баланс грошових коштів у $467 млн на кінець 2023 року і прогнозований позитивний вільний грошовий потік у $150 млн на 2024 рік, що має бути достатнім для покриття фінансових зобов'язань протягом наступного року. Раніше цього року «Метінвест» частково погасив близько €112 млн облігацій з погашенням у 2025 році і $56 млн облігацій з погашенням у 2026 році. Наступний значний термін погашення – облігації на €183 млн, заплановані на червень 2025 року.
«Метінвест» є вертикально інтегрованою групою з видобувних і металургійних підприємств, розташованих переважно в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях. Основними акціонерами холдингу є група «СКМ» (71,24%) і «Смарт-холдинг» (23,76%). ТОВ «Метінвест Холдинг» є керуючою компанією групи.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Metinvest B.V. (Нідерланди), материнська компанія міжнародної вертикально інтегрованої групи гірничо-металургійних компаній, оголосила про запуск нової угоди із сек'юритизації дебіторської заборгованості для італійських прокатних заводів Metinvest Trametal і Ferriera Valsider.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].