США розгорнули бомбардувальники неподалік України
Перед цим пілоти пролетіли над кордоном росії та побачили ракетні підводні човни рф та аеродром «Оленья»

США перекинули на 57-ю авіабазу ВПС Румунії Міхая Коґельничану два міжконтинентальні стратегічні бомбардувальники B-52 Stratofortress. Вони діятимуть у складі 20-ї експедиційної бомбардувальної ескадрильї ВПС США та почнуть взаємодіяти з силами НАТО.
Про це повідомили у Військово-повітряних силах США в Європі.
«США мають намір працювати разом із нашими союзниками по НАТО та партнерами на східному фланзі, щоб гарантувати наявність у нас навичок об'єднання та можливостей координації, необхідних для підтримки регіональної безпеки, захищеності та стабільності», – сказав генерал ВПС США Джеймс Хеккер.
Перед цим американські бомбардувальники вперше провели навчальний політ над кордоном Фінляндії та Росії. Як пише The Barents Observer, літаки B-52, прямуючи на північ до Лапландії, наблизилися до Кольського півострова настільки близько, наскільки це можливо з південно-західного боку. Там бомбардувальники зробили коло й знову повернулися на південь.
Наголошується, що пілоти літаків могли бачити майже весь півострів, на якому розміщені ракетні підводні човни рф, а також аеродром «Оленья», з якого регулярно злітають стратегічні бомбардувальники Ту-95МС для ударів по Україні.
У ВПС США в Європі підтвердили, що винищувачі росії перехопили бомбардувальники, але літаки США не змінили курсу і продовжили політ без пригод. Після цього вони вирушили на базу до Румунії.
Зазначається, що румунська авіабаза, на якій базуватимуться американські бомбардувальники, до 2040 року має стати найбільшою військовою базою НАТО в Європі. Очікується, що на ній перебуватимуть 1000 американських військових, а загальна кількість солдатів НАТО досягне 10 тис. Площа військового комплексу становитиме 2800 га. Румунія планує внести в проєкт $2,5 млрд.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Німеччина розробляє план швидкого перекидання сил НАТО в разі можливого конфлікту з рф. Міністр оборони ФРН, виступаючи в бундестазі, заявив, що «до 2029 року ми мусимо бути готові до оборони»
Водночас Столтенберг вважає, що Європі слід бути готовій до затягування російської війни проти України на 10 років. Однак, якщо путін побачить готовність Заходу підтримувати Україну, війна може закінчитися швидше.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].