АМКУ пропонує штрафувати чиновників за спотворення конкуренції

АМКУ пропонує штрафувати чиновників за спотворення конкуренції

Комітет повідомив про початок проведення електронних консультацій з громадськістю щодо цієї ініціативи

АМКУ пропонує штрафувати чиновників за спотворення конкуренції
Фото: ілюстративне

Антимонопольний комітет повідомив про початок проведення електронних консультацій з громадськістю щодо проєкту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Антимонопольного комітету України» .

Про це йдеться на сайті комітету.

«Звіт за результатами проведення громадського обговорення не пізніше ніж через два тижні після прийняття взаємоузгоджених рішень за результатами обговорення, буде оприлюднено на офіційному вебсайті Комітету», – зазначили в АМКУ.

Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту, документ розроблений відповідно до угоди про Асоціацію України з ЄС та Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, ратифікованої Верховною Радою 16 вересня 2014 року та спрямований на гармонізацію українського конкурентного законодавства із законодавством ЄС.

Законопроєктом пропонується, аби антиконкурентні дії органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, зокрема:

  • прийняття будь-яких актів (рішень, наказів, розпоряджень, постанов тощо), надання письмових чи усних вказівок, укладення угод або будь-які інші дії чи бездіяльність органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю (колегіального органу чи посадової особи), які призвели або можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції –  тягнули за собою накладення на посадових осіб, членів колегіальних органів, які вчинили такі дії чи бездіяльність, штрафу в розмірі від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних доходів громадян (8500-17000 грн).
  • делегування окремих владних повноважень об’єднанням, підприємствам та іншим суб’єктам господарювання, якщо це призводить або може призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції, схилення суб’єктів господарювання, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю до порушень законодавства про захист економічної конкуренції, створенні умов для вчинення таких порушень чи їх легітимації, –  тягнули за собою накладення на посадових осіб, членів колегіальних органів, які вчинили такі дії чи бездіяльність, штрафу в розмірі від двохсот п’ятидесяти до п’ятиста неоподатковуваних доходів громадян (4250-8500 грн).

Крім того, за порушення порядку подання інформації та виконання рішень органів Антимонопольного комітету, створення перешкод працівникам Антимонопольного комітету, його територіального відділення у проведенні перевірок, огляді, вилученні чи накладенні арешту на майно, документи, предмети, чи інші носії інформації, а саме:

  1. Неподання інформації, подання інформації в неповному обсязі або подання недостовірної інформації АМКУ, його територіальному відділенню посадовими особами органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю – тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п’ятидесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-8500 грн).
  2. Створення перешкод працівникам Антимонопольного комітету, його територіальних відділень у проведенні перевірок, , огляді, вилученні, чи накладенні арешту на майно, документи, предмети, чи інші носії інформації, розпечатуванні (розпломбовуванні) приміщень, систем електронних комунікацій, інших володінь чи місць зберігання інформації, особами зазначеними у частині першій цієї статті – тягне за собою накладення штрафу в розмірі від двох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000-170 000 грн).

Крім того, передбачено, що у разі неприбуття фізичнoї особи належним чином повідомленої, без поважних причин на виклик державного уповноваженого Антимонопольного комітету, голови територіального відділення Антимонопольного комітету, для надання усних пояснень, ненадання усних пояснень, надання неповної інформації, надання недостовірної інформації , – тягне за собою накладення штрафу від ста до однієї тисячі п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-8500 грн).

Бекграунд. Раніше в інтервʼю Mind очільник АМКУ Павло Кириленко розповів, що будівельна галузь стала однією з основних за кількістю порушень у 2023 році. Частка порушень у цій галузі становила 25% від загальної кількості. Значну кількість порушень зафіксовано також у ПЕК і ЖКГ – 18,7%. Водночас у промисловій галузі за різними напрямами – приблизно 11%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло