Україна націоналізувала завод «Вінницяпобутхім» росіянина Кононова на 2 млрд грн

Україна націоналізувала завод «Вінницяпобутхім» росіянина Кононова на 2 млрд грн

Це підприємство виробляло побутову хімію та косметика під брендами «Ушастый нянь», «Мистер чистер» та «Sarma»

Україна націоналізувала активи російського олігарха Віктора Кононова на суму понад 2 млрд грн. Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції, передавши державі підприємство «Вінницяпобутхім», яке належало Кононову.

Про це повідомили в СБУ.

Це підприємство виробляло популярні бренди косметики та побутової хімії, такі, як «Ушастый нянь», «Мистер чистер» та «Sarma». 

Віктор Кононов – генеральний директор та один із власників підсанкційної російської компанії «Невская косметика». Він відомий як публічний прихильник війни проти України та один із ключових фінансистів російського бюджету. Кононов намагався уникнути націоналізації, вивозячи продукцію з України під виглядом гуманітарної допомоги, але СБУ вчасно викрила цю схему й заблокувала її в липні 2022 року.

Націоналізація охоплює 100% акцій «Вінницяпобутхім», банківські рахунки, промислові потужності, транспорт і нерухомість. Це підприємство є одним із провідних виробників побутової хімії в Україні. Продукція компанії має великий попит на ринку.

Зараз триває розслідування за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права);
  • ч. 1 ст. 388 (незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації);
  • ч. 1 ст. 445 (незаконне використання символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала).

Розслідування проводиться спільно з Національною поліцією під керівництвом Офісу Генерального прокурора.

Відтепер націоналізовані активи будуть використовуватися на користь українського народу.

Бекграунд. У вересні 2022 року суд передав активи «Вінницяпобутхім» в управління АРМА. Агентство оголосило конкурс на управителя. З десяти претендентів обрали компанію «Крайтекс-Сервіс», яка належить співвласникам мережі магазинів Eva і Varus Валерію Кіптику та Руслану Шостаку. Після півтора року простою завод відновив роботу, «Ушатий нянь» став «Вухастиком».

У вересні Київський окружний адміністративний суд скасував рішення АРМА щодо призначення управителями  «Вінницяпобутхіму» компанії «Крайтекс-Сервіс». Суд апелював до того, що в конкурсній документації «Крайтекс-Сервіс» не було доказів володіння або користування виробничими об'єктами. Згідно з наданими договорами оренди, об'єктами оренди були лише офісні, адміністративні та складські приміщення.

У червні 2024 року Міністерство юстиції розпочало процес націоналізації заводу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло