Гарний апетит: в Олімпійському селищі спортсменам не вистачає яєць і м’яса – ЗМІ
Харчування олімпійців було сплановано так, щоб залишати вдвічі менший вуглецевий слід, ніж на лондонській Олімпіаді 2012 року, на розробку такого меню пішло 4 роки

Деякі спортсмени, які прибули до Парижа для участі в Олімпіаді, поскаржилися, що в Олімпійському селищі їм не вистачає їжі. Про це повідомляють французькі ЗМІ, на які посилається BBC.
Зокрема, як пише газета L'Équipe, учасники змагань заявили, що яєць і смаженого м'яса, які подавали в середу за сніданком в олімпійській їдальні, вистачило не всім.
Представник компанії Sodexo Live!, яка виграла тендер на організацію харчування в Олімпійському селі, визнав, що на деякі продукти стався «дуже високий попит», і пообіцяв збільшити обсяги постачання, «щоб задовольнити потреби спортсменів».
За час проведення Олімпійських та Паралімпійських ігор у їдальні Олімпійського селища буде подано загалом приблизно 13 млн сніданків, обідів та вечер.
«Попередньо заплановані обсяги (їжі) було запропоновано переглянути у бік збільшення», – підтвердив представник мережі супермаркетів Carrefour, яка відповідає за постачання до Олімпійського селища свіжого провіанту.
Забезпечення продовольством 15 тис. спортсменів, які з'їхалися з 208 країн і територій, а також груп підтримки, що їх супроводжують, членів офіційних делегацій і волонтерів – нелегке завдання.
Спортсменам запропонований вибір із шести основних кулінарних напрямків (французька, азійська, афро-карибська кухня тощо), загалом приблизно 500 різних страв на різні гастрономічні смаки.
Харчування олімпійців під час паризької Олімпіади було сплановано відповідно до суворих норм якості. Завдання було поставлене так, щоб запропоноване спортсменам меню залишало вдвічі менший вуглецевий слід, ніж усе, що було з'їдено на лондонській Олімпіаді 2012 року, – і на розробку такого меню пішло майже чотири роки.
У результаті третина всіх закуплених продуктів харчування матиме рослинне походження, а всі закуплені для Олімпійського селища м'ясо, молоко та яйця будуть місцевого, французького виробництва.
При цьому чверть усіх інгредієнтів постачатимуть фермерські господарства, розташовані в радіусі не більше 250 км від Парижа. 20% продовольства сертифіковано як «органічні», тобто натуральні, виготовлені без хімії продукти.
Крім того, в Олімпійському селищі встановлено 200 автоматів із продажу води, соків і газованих напоїв. При цьому працюватимуть вони лише з багаторазовою тарою, що дозволить уникнути гігантського обсягу пластикових відходів.
Бекграунд. Як писав Mind, цьогоріч Міжнародний олімпійський комітет намагається провести Ігри, дотримуючись нової фінансової політики. Зокрема, взято курс на те, щоб не витрачати великі бюджети на спорудження нових об'єктів, а максимально ефективно використовувати вже існуючі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].