У ІІ кварталі світовий попит на золото сягнув рекордного рівня
Зростання було підтримане активними позабіржовими угодами (OTC), які збільшилися на 53% до 329 тонн

Звіт Всесвітньої ради по золоту показує, що у ІІ кварталі 2024 року світовий попит на золото зріс на 4% – до 1258 тонн, що стало найвищим показником для цього періоду. Зростання було підтримане активними позабіржовими угодами (OTC), які збільшилися на 53% – до 329 тонн.
Центральні банки та уповільнення відпливу коштів з ETF також сприяли рекордно високим цінам на золото, які в середньому становить $2338 за унцію. У цьому кварталі ціна досягла рекордної позначки $2427 за унцію.
Центральні банки збільшили світові запаси золота на 183 тонни, що на 6% більше, ніж минулого року. Річне опитування центральних банків показує, що інвестиції в золото продовжать зростати протягом наступних 12 місяців.
Глобальні інвестиції в золото залишалися стабільними на рівні 254 тонн. Інвестиції у зливки й монети знизилися на 5% – до 261 тонни, переважно через падіння попиту на золоті монети. Роздрібні інвестиції в Азії були компенсовані нижчим попитом у Європі та Північній Америці.
Золоті ETF зазнали незначного відпливу в 7 тонн протягом кварталу. В Азії продовжилося зростання, тоді як у Європі відплив змінився припливом, а в Північній Америці відтік значно сповільнився.
Рекордно високі ціни знизили попит на ювелірні вироби на 19% порівняно з минулим роком, але попит у першому півріччі залишається стабільним завдяки сильному першому кварталу.
Попит на золото в технологічних галузях зріс на 11% завдяки буму штучного інтелекту, який збільшився на 14%.
Загальна пропозиція золота зросла на 4%, видобуток на шахтах збільшився до 929 тонн, а перероблене золото досягло найвищого показника з 2012 року.
Луїза Стріт, старший ринковий аналітик Всесвітньої ради, зазначила, що зростання цін і попиту на золото підтримувалися центральними банками та позабіржовим ринком. Попри зниження попиту на ювелірні вироби, інтерес до золота з боку інституційних інвесторів залишається високим. Вона також наголосила, що можливе зниження ставки ФРС США може збільшити приплив коштів у золоті ETF, що змінить динаміку попиту в другій половині 2024 року.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що після того, як Джо Байден завершив свою передвиборчу кампанію і підтримав віцепрезидентку Камалу Харріс, курс долара знизився, а казначейські облігації США зросли. Європейські фондові фʼючерси показали зростання на відкритті торгів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].