Президент Фінляндії: Київ не повинен висувати виведення російських військ з України як умову для початку переговорів
“путін думав, що Захід втомиться від війни. Він думав, що може дочекатися американських виборів - але він помилився, - зазначив Стубб

Україна не повинна вимагати виведення російських військ зі своєї території для початку мирних переговорів із москвою, заявив президент Фінляндії Александр Стубб.
«На наш погляд, шлях до миру зрозумілий: росія має піти. Але ви не можете розглядати цей висновок як попередню умову. Нам потрібно переконати Глобальний Південь у тому, що росія веде політику імперіалізму», – сказав Стубб в інтерв'ю Le Monde.
“Зеленський правильно розігрує свої карти. З самого початку він хотів взяти ініціативу в процесі обговорення. Зараз м’яч на боці росії. Україна і Зеленський у набагато сильнішій позиції, ніж два місяці тому. Вони отримують допомогу і зброю, необхідні для збереження своїх позицій. Ми вже не в ситуації майже відчаю, в якій ми були навесні з блокуванням американської допомоги, труднощами Європи з доставкою техніки до Києва. Російського прориву теж немає. росія, за нашою інформацією, не йде вперед, і її втрати ще більші, ніж раніше. путін думав, що Захід втомиться від війни. Він думав, що може дочекатися американських виборів. Але він помилився”, – сказав фінський президент.
“Початок переговорів не означає, що ви збираєтеся піти на поступки. Щоб цей процес був успішним, Зеленському потрібні чотири елементи. Перший стосується нині окупованих росією територій, і вивести (російські) війська – це буде єдине рішення. Далі Україні потрібні гарантії безпеки. І саме тут ми можемо допомогти через двосторонні угоди та можливий шлях до НАТО і, звичайно, до Євросоюзу. По-третє, переслідування і справедливе покарання для російських воєнних злочинців. Нарешті, Зеленському потрібна підтримка для відновлення країни”, – зазначив Александер Стубб.
При цьому до обговорення миру в Україні слід підключити також Китай та інші країни Глобального Півдня, наголосив президент Фінляндії. На його думку, багато для припинення війни може зробити Китай, «оскільки він займає сильну позицію щодо росії».
«Якби Сі Цзіньпін хотів зупинити війну, він міг би зателефонувати путіну і сказати «Досить!"» – пояснив Стубб.
У той же час президент Фінляндії зізнався, що не знає, як поведеться росія у разі початку переговорів.
«Я перестав намагатися зрозуміти, що збирається робити росія, тому що в більшості випадків наші прогнози неправильні», – зазначив він.
Перший саміт миру щодо України пройшов у Швейцарії 15–16 червня. У ньому взяли участь понад 90 країн та організацій, проте росію на захід не запросили. За підсумками саміту було сформовано комюніке, яке підписали більшість учасників.
Бекграунд. За даними Bloomberg, Україна планує провести другий саміт світу до виборів президента США, які відбудуться на початку листопада цього року. На цей захід планується покликати росію. У Кремлі заявили, що росія готова обговорювати мирний план з Україною, але треба розуміти, що буде предметом розмови на саміті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].