Офіс Генпрокурора запустив дашборд з інформацією про правопорушення у сфері бізнесу – Мінцифри
Тепер можна переглянути кількість відкритих справ щодо бізнесу, відфільтрувати їх за конкретною статтею або періодом та інше

Офіс Генерального прокурора України запустив дашборд, який містить дані кримінальних справ за останні 6 місяців, які стосуються підприємців та інвесторів з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації України.
«Над ним працював Офіс Генпрокурора спільно з Мінцифрою та за консультаційної підтримки Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану. Наша команда в цьому процесі проаналізувала інфраструктуру реєстрів, дані в них, а також надала рекомендації щодо критеріїв, які потрібні, щоб виявити тиск на бізнес», – йдеться у повідомленні.
Наголошується, що раніше в Україні не було інструменту, який допоміг би проаналізувати «реальний стан справ» у розслідуванні кримінальних правопорушень проти бізнесу, ця інформація взагалі була закритою.
«Тепер кожен охочий зможе переглянути, скільки справ щодо бізнесу відкрито, відфільтрувати їх за конкретною статтею або періодом, а також окремо за органами, які розслідують справи», – наголосили у Мінцифри.
Уточнюється, що відтепер підприємець, топменеджер державної служби, журналіст чи будь-який охочий зможе переглянути аналітику й статистику справ по роботі правоохоронців з економічними злочинами. Як вважають у відомстві, це «дасть змогу побачити реальну ситуацію, відстежити її динаміку та тенденції».
Окрім цього, додали у міністерстві, Офіс Генпрокурора зможе побачити чітку картину стану справ у сфері економічних злочинів та аналізувати їх, а також «оперативніше виявляти проблеми», наприклад зловживання правоохоронців, визначати аномалії та ухвалювати відповідні рішення.
«Зараз дашборд працює в тестовому режимі, команда Офісу Генпрокурора збиратиме фідбек і доопрацьовуватиме дашборд. У найближчих планах – розширити кількість наборів відкритих даних для аналізу», – зауважили у пресслужбі.
«Цифровізація забезпечує прозорість процесів. Тож працюємо далі за треком цифровізації правоохоронної та судової системи. Наш пріоритет на наступні роки – запуск електронного суду. Він забезпечить відкритість і прозорість усіх стадій слідства до ухвалених судових рішень», – підкреслили у Мінцифри.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Мінцифри запускає проєкт з кібердіагностики. Бізнес зможе перевірити свою вразливість до потенційних загроз.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].