Зеленський в інтерв’ю французьким ЗМІ: “Україна ніколи не відмовиться від своїх територій. Це неможливо”

Зеленський в інтерв’ю французьким ЗМІ: “Україна ніколи не відмовиться від своїх територій. Це неможливо”

Також він пояснив, чому не прийняв запрошення Макрона бути присутнім на відкритті Олімпіади в Парижі

Зеленський в інтерв’ю французьким ЗМІ: “Україна ніколи не відмовиться від своїх територій. Це неможливо”
фото Офіційний сайт Президента України

росія має взяти участь у другому саміті щодо мирного врегулювання в Україні, оскільки за це виступає більшість країн світу.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю французьким ЗМІ під час нещодавнього візиту на захід України, пише ВВС з посиланням на Le Monde.

На перший глобальний саміт миру, що відбувся у Швейцарії, росію не запросили. Представники Кремля заявляли, що цей захід не спроможний призвести до встановлення миру, оскільки його учасники не обговорюють російські вимоги.

Україна запропонувала на саміті свій мирний план, який включає виведення російських військ з усіх окупованих територій, покарання воєнних злочинців і виплату репарацій. Влада росії, у свою чергу, давала зрозуміти, що бойові дії не припиняться, доки Україна не виведе війська з регіонів, які Кремль оголосив своїми.

«Більша частина світу сьогодні каже, що росія має бути представлена на другому саміті, інакше він не дасть реальних результатів, – сказав Зеленський в інтерв'ю французьким ЗМІ. – Оскільки весь світ хоче, щоб вони були за столом (переговорів), то ми не можемо проти цього заперечувати».

Про мобілізацію

«Мінімальний вік було знижено. Військове командування повідомляє, що темп мобілізації збільшився. На полі бою є нестача людей, тому що мобілізованих все ще навчають. Ми ж не росія. У росії деяким солдатам дають лише сім днів навчання, а потім відправляють на фронт. У нас хлопці мають проходити навчання щонайменше два місяці».

Про відновлення територіальної цілісності України

«Справедливий мир для України має дозволити нам відновити нашу територіальну цілісність, але це не означає, що цього потрібно досягати лише військовими методами. Весь світ зацікавлений у тому, щоб зупинити путіна, щоб кордони залишалися недоторканними. Сьогодні ми перебуваємо на фронті, поки путін хоче продовжувати війну. Це росія хоче вести війну. Ми можемо вирішувати питання дипломатичними методами, якщо цього хоче росія».

Про дозвіл атакувати військові об’єкти на росії ракетами великої дальності

«Ми всім серцем хочемо цього. Ми робимо все для цього. На жаль, зараз цього бояться наші партнери. Але вони повинні розуміти, що ми живемо і воюємо, і якщо вони не знайдуть, як нам допомогти, ми зможемо знайти інші рішення, щоб захистити населення».

Про можливість погодитись із втратою територій

«Потрібно розуміти, що будь-яке питання, пов'язане з територіальною цілісністю України, не може бути вирішене одним президентом, однією людиною чи всіма президентами світу без українського народу. Це неможливо. Це суперечить конституції України. Україна ніколи не відмовиться від своїх територій. Влада не має формального права віддавати території».

«Цього має хотіти український народ. Скажу відверто – це не найкращий варіант, тому що ми маємо справу з путіним і для нього буде перемогою, якщо він забере собі частину наших територій», – сказав він.

Про відсутність на церемонії відкриття Олімпійських ігор

“Я б із задоволенням відгукнувся на запрошення Еммануеля Макрона, але наша країна переживає складний період. Росіяни завдають ударів по нашій території. Їм байдуже , що зараз відбувається Олімпіада. Вони б’ють по нашій енергетичній інфраструктурі вже кілька місяців.

Безсумнівно, ми можемо описати Олімпіаду як політичну подію, але я вважаю, що це, перш за все, велике свято. Для всіх спортсменів, звичайно, і для Франції, в першу чергу. Для нашої команди участь в Олімпійських іграх у воєнний час – це вже перемога. Але наша країна поки що не може святкувати.

Про участь в Олімпіаді 15-ти росіян і 18-ти білорусів

“Інколи ми дивуємося, коли бачимо, що росія, незважаючи на введення санкцій, заробляє на енергоресурсах, або що деякі її банки функціонують. Це не санкції, це напівсанкції. Звідси важливість заборони офіційної участі її команди на Олімпійських іграх, і я дякую всім, хто виступав проти цього. Але й тут це напівсанкції. Звичайно, російських і білоруських спортсменів набагато менше, але тут нікого не обдуриш”.

Бекграунд. Напередодні президент Фінляндії Александр Стубб заявив в інтерв’ю, що Київ не повинен висувати виведення російських військ з України як умову для початку переговорів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло