Доходи державного бюджету продовжують скорочуватися – Мінфін (виправлено)

Доходи державного бюджету продовжують скорочуватися – Мінфін (виправлено)

У липні до держбюджету надійшло 120 млрд грн – це менше, ніж було в червні, травні, квітні, березні та лютому

Доходи державного бюджету продовжують скорочуватися – Мінфін (виправлено)
Фото: pixabay

За оперативними даними у липні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 120,3 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів. 

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

За підсумками липня надходження платежів від Державної податкової служби становили 67,2 млрд грн, у тому числі:

  • 23,7 млрд грн – податок на додану вартість (зібрано 34,3 млрд грн, відшкодовано – 10,6 млрд грн);
  • 19,6 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;
  • 12,7 млрд грн – акцизний податок; 
  • 5,4 млрд грн – податок на прибуток підприємств;
  • 4,9 млрд грн – рентна плата.

Від митниці у липні надійшло 47,9 млрд грн. Виконання місячного розпису доходів загального фонду держбюджету, за оперативними даними, становить близько 105%.

Загалом у липні до загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 165,7 млрд грн податків, зборів та інших платежів. Окрім того, близько 40,3 млрд грн у вигляді ЄСВ надійшло до фондів пенсійного та соціального страхування.

Доходи держбюджету скорочуються кілька місяців поспіль. Так, у червні до казни надійшло 133,7 млрд грн, у травні – 151,8 млрд грн, квітні – 153,6 млрд, березні – 158,1 млрд, лютому – 188,6 млрд гривень. За січень 2024 року надходження загального фонду державного бюджету становили 116 млрд грн.


ВИПРАВЛЕНО о 21:35:

У квітні 2024 року до держбюджету надійшло 154,6 млрд грн, у травні  151,6 млрд грн.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Мінфін планує оподаткувати посилки до 150 євро. За словами міністра Сергія Марченка, продавці інтернет магазинів в деклараціях навмисне занижують вартість товарів, аби не сплачувати податок. Марченко зазначив – розуміє непопулярність цієї ініціативи. Водночас це дозволить закрити тіньову схему завезення товарів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло