США не визнали перемогу Мадуро на виборах і закликали передати владу опозиціонеру Гонсалесу
Блінкен заявив, що при підрахунку результатів голосування були допущені «серйозні помилки»

Результати голосування на президентських виборах у Венесуелі не відображають волю венесуельського народу, оскільки при обробці бюлетенів та оголошенні результатів виборів було допущено «серйозні помилки», заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
За його словами, Національна виборча рада (CNE) оголосила чинного президента Венесуели Ніколаса Мадуро переможцем, не навівши доказів. Зокрема, дані за підсумками підрахунку 100% голосів досі не опубліковані, що позбавляє оголошений результат будь-якої довіри.
Водночас опозиція у Венесуелі опублікувала понад 80% бюлетенів, отриманих із виборчих дільниць, та оголосила про перемогу свого кандидата Едмунда Гонсалеса, що підтверджують заяви незалежних спостерігачів і результати екзит-полів, наголосив Блінкен.
«Ми вітаємо Едмунда Гонсалеса Уррутію з успішною передвиборчою кампанією. Зараз венесуельським партіям час розпочати обговорення поважного, мирного переходу влади відповідно до виборчого законодавства Венесуели й побажання венесуельського народу», – зазначив голова Держдепу.
Також Блінкен засудив арешти представників венесуельської опозиції під час виборчої кампанії, назвавши це «недемократичною спробою придушити участь у політичному житті та зберегти владу».
Національна виборча рада Венесуели 29 липня заявила, що на президентських виборах із результатом 51,2% голосів переміг чинний глава держави Ніколас Мударо, а Едмундо Гонсалес набрав 44%. Опозиція, посилаючись на результати екзитполів, оголосила про перемогу Гонсалеса з результатом 73%.
При цьому венесуельська влада стверджувала, що передати 100% отриманих на виборах голосів неможливо через кібератаки. У причетності до неї вони звинуватили опозиційну лідерку Марію Коріну Мачадо.
Мадуро пообіцяв опублікувати всі підсумки голосування найближчими вихідними.
Після оголошення перемоги Мадуро у Венесуелі розпочалися масові протести. На вулицях відбулися сутички між поліцією та маніфестантами, були затримані, лунали постріли. Щонайменше семеро людей загинули, а десятки дістали вогнепальні поранення. Серед загиблих як мінімум один неповнолітній. У зв’язку із цим очільник Міноборони Венесуели оголосив про спробу державного перевороту.
Низка країн Латинської Америки закликали переглянути результати президентських виборів, наголосивши на необхідності «поважати вибір народу» та забезпечити прозорий підрахунок голосів. У відповідь Венесуела відкликала своїх дипломатів із семи латиноамериканських країн і зажадала від'їзду їхніх представників зі своєї території. Панама зупинила дипломатичні відносини з Венесуелою.
Бекграунд. Як повідомлялося, президент Аргентини Хав’єр Мілей заявив, що не визнає перемогу Мадуро, і закликав венесуельців позбутися диктатури. Перемогу Мадуро визнали його друзі – лідери Куби, Ірану, владімір путін, який назвав його «бажаним гостем на російській землі».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].