Літак зі звільненими з російських в’язниць американцями приземлився під Вашингтоном

Літак зі звільненими з російських в’язниць американцями приземлився під Вашингтоном

Політв’язнів зустрічали Джо Байден і Камала Гарріс

Літак зі звільненими з російських в’язниць американцями приземлився під Вашингтоном

Літак із громадянами США, звільненими під час великого обміну з росією, приземлився на авіаабазі Ендрюс під Вашингтоном.

З турецької столиці Анкари, де проходив обмін, під Вашингтон доставлені журналісти Еван Гершкович й Алсу Курмашова та колишній морський піхотинець Пол Вілан.

Визволених співгромадян зустріли на аеродромі їхні родичі, колеги, а також президент Джо Байден та віцепрезидентка Камала Гарріс.

Морський піхотинець Пол Вілан, якого в росії посадили за звинуваченням у шпигунстві – фейковому, як заявляє сам Вілан та американська влада – вийшов з літака першим і віддав честь Байдену і потис обом руки.

Журналіст The Wall Street Journal Еван Гершкович, якого російська влада заарештувала у звичайному відрядженні та звинуватила у шпигунстві, теж потиснув руки Байдену й Гарріс, і вперше після півтора року у в'язниці зміг обійняти батьків. Окрім них, Гершковича зустрічали колеги з WSJ.

Останньою вийшла Алсу Курмашова – редактор «Радіо Свобода», громадянка і росії, і США, яку заарештували в москві та засудили перед обміном за так звані «воєнні фейки». Вона теж потиснула руки Байдену й Гарріс і кинулася до чоловіка та доньок.

Як зазначає CNN, Камала Гарріс наголосила на ролі президента Байдена в організації обміну.

«Це просто видатний приклад того, як важливо мати президента, який розуміє силу дипломатії, розуміє силу, яка полягає в розумінні важливості дипломатії та зміцнення альянсів», – цитує телекомпанія Камалу Гарріс, суперницю Дональда Трампа на майбутніх виборах президента США.

Раніше Білий дім випустив заяву щодо обміну, назвавши його дипломатичним проривом.

«Сьогодні нарешті повертаються додому троє американських громадян та один власник американської грін-карти, які несправедливо ув'язнені в росії: Пол Вілан, Еван Гершкович, Алсу Курмашова та Владімір Кара-Мурза. Угода, що забезпечила їм свободу, була дипломатичним проривом.

Загалом ми домовилися про звільнення 16 осіб із росії, у тому числі п'ятьох громадян Німеччини та семи громадян росії, які були політичними ув'язненими у своїй країні.

Деякі з цих жінок і чоловіків несправедливо утримувалися під вартою багато років.

(...) Я вдячний нашим союзникам, які підтримували нас упродовж важких і складних переговорів для досягнення цього результату: серед них Німеччина, Польща, Словенія, Норвегія та Туреччина.

І дозвольте мені сказати прямо: я не перестану працювати доти, доки кожен американець, незаконно затриманий чи утримуваний заручником, не возз'єднається зі своєю сім'єю. Моя адміністрація повернула додому понад 70 таких американців, багато хто з яких перебував у полоні ще до мого вступу на посаду», – йдеться в заяві Джо Байдена.

Бекграунд. Як повідомлялося, путін особисто зустрів із почесною вартою кілера ФСБ Красікова і пообіцяв йому державні нагороди. Красіков був головний в угоді щодо обміну російських політв'язнів і західних заручників на агентів Кремля, повідомив радник з нацбезпеки Джейк Салліван раніше.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло