Зеленський планує створити коаліцію країн-сусідів для збиття російських ракет над Україною

Зеленський планує створити коаліцію країн-сусідів для збиття російських ракет над Україною

Президент доручив дипломатам пропрацювати можливість створення коаліції у рамках ради «Україна – НАТО»

Зеленський планує створити коаліцію країн-сусідів для збиття російських ракет над Україною
Фото: Zelenskiy / Official/скріншот

Президент України Володимир Зеленський доручив дипломатам пропрацювати можливість створення коаліції з країн – сусідів України, які допомагатимуть збивати російські ракети над територією України. Рішення обговорять у рамках ради «Україна – НАТО».

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами в День Повітряних сил ЗСУ, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми повинні працювати над технічною можливістю, щоб було застосування бойової авіації з боку сусідніх країн проти ракет, які б'ють по Україні в напрямку наших сусідів. Насамперед країн Альянсу», – заявив він.

На його думку, це рішення може бути складним для партнерів, оскільки вони «завжди бояться зайвої ескалації».

«Але ми боремося з цим і працюватимемо. У нас, на мою думку, є непоганий варіант нашої ради “Україна-НАТО”. Я дав відповідне завдання нашим дипломатам працювати з НАТО, щоб була така зустріч, щоб було напрацьовано і дату, коли ми зможемо обговорити саме це питання… Я хочу спробувати цей інструмент, щоб країни НАТО проговорили з Україною можливість такої невеликої коаліції країн-сусідів, які збиватимуть ракети ворога», – розповів президент.

Глава держави зазначив, що Україні «дуже бракує» такої коаліції, оскільки «це дуже велика відповідальність для однієї країни-сусідки – взяти на себе відповідальність та допомагати нам збивати ракети.. Хоча вважаю, що це, безумовно, потрібно було зробити. І зробити давно», – резюмував він.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Повітряні Сили знищили понад 8000 російських повітряних цілей за два з половиною роки війни. Командувач додав, що 4475 військових Повітряних Сил відзначено державними нагородами.

Водночас декілька днів тому ворог випустив на Київ понад 40 БПЛА. Це була одна з наймасованіших атак дронами за весь час повномасштабного вторгнення.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло